Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Az utastérbe ingyenes felvihet...

Az utastérbe ingyenes felvihető 1 db kézipoggyász easyJet esetén a foglalásban szereplő minden egyes emberre külön-külön értendő, vagy összesen vihetnek fel 1 db-ot a fedélzetre?

Figyelt kérdés

Konkrétan: 5 fős család (3 felnőtt,2 gyerek) utazik, természetesen egy foglalási számon van az 5 hely: 5 db kézipoggyászt, vagy közösen csak egyet vihetnek fel?

Mind a magyar, mind az angol nyelvű szerződési feltételek vonatkozó részét elolvastam, és szerintem nem teljesen egyértelmű. "Your passengers can take", de nincs ott, hogy "one by one"/"for each passangers"/"per seats"/stb., de az sem, hogy "together"), ugyanakkor a visszaigazolt foglaláson meg ott van, hogy "You can take ONE cabin baggage...", és nem írják, hogy székenként/utasonként. Előre is köszönöm a kokrét tapasztalattal bírók érdemi válaszát!



2018. máj. 21. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden utas személyenként 1 db kézipoggyászt vihet fel.
2018. máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Az elég vicces lenne ha foglalásonként lehetne egy kezipoggyászt felvinni.


Egyébként a honlapjukon is ez van:


"All customers can take ONE cabin bag on board. There’s no weight limit but we do ask that you are able to lift it into the overhead locker."

2018. máj. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az összes utas, kivéve ha a gyerekek nem saját ülésen, hanem ölben utaznak, eh esetben a gyerekek nem vihetnek
2018. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2-nek: Igen, ezt én is olvastam, de "customer" hivatalosan csak 1 db van, még pedig az, aki megveszi a jegyeket, intézi a foglalást. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy minden utas értelmezhető "customer"-kén, de a "Terms and conditions" rész sem definiálja a vevő fogalmát (booker viszont van), és az eredeti kérdésben idézett rész is inkább utast használ, de azt sem 100%-osan kifejtve. Én meg mivel nem utaztam még sosem így a családdal, hiába logikus hogy megvett helyenként jár az 1 db kézipoggyász, azt gondoltam, jobb ezt a kérdést teljesen tisztába tenni a gyakorlati tapasztalatok oldaláról is. :) A választ természetesen köszönöm szépen!
2018. máj. 21. 16:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Természetesen az összes választ köszönöm! :)
2018. máj. 21. 17:04
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy kapcsolódó kiegészítő kérdés: a kézipoggyász külső méreteinél van-e valamekkora +irányú tűrésérték? Ezt azért kérdezem, mert pl. az egyik bőröndünk magassági (vagy hossz) mérete 1,5 cm-rel nagyobb mint a megengedett a visszatolt fogantyú bőröndtesten kívül eső része miatt. Nem szeretnék úgy járni, hogy ott kell majd feladottként kezelni, de ha van némi tűréshatár (pozitív irányba), akkor természetesen új bőröndöt sem vennék emiatt. Tudom nem érdemes 1,5 cm-re játszani, ezért valósíznű, hogy inkább másik bőrönd lesz használva, de azért érdekelne a kérdésre a válasz is. :)
2018. máj. 21. 17:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs tűréshatár. A megadott méretekbe kell beleférnie.
2018. máj. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!