Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szerintetek ha lefagyasztom...

Szerintetek ha lefagyasztom az ásványvizet, akkor felvihetem a repülőre?

Figyelt kérdés

Ha szó szerint értelmezem a szabályt, akkor csak folyadékot nem szabad felvinni, szilárd halmazállapotú ételt viszont lehet. Tehát ha én a fél literes ásványvizemet lefagyasztom, akkor ha szó szerint értelmezik a szabályt, nem akadályozhatják meg, hogy felvigyem a gépre. (Most tekintsünk el attól, hogy mennyi idő alatt olvad fel, tételezzük fel, hogy az átvizsgáláskor még teljesen szilárd.)

Szóval mit tesz ilyenkor a személyzet? (Azon túl hogy ha elkezdenék ragaszkodni az írott szabályzathoz, akkor megszivatnának?)


2019. okt. 4. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem viheted fel.
2019. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem viheted fel, hiába fagyasztod le, attól még folyadék.
2019. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Attól, hogy fagyott, még folyadéknak minősül.
2019. okt. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már mitől lenne folyadék? (Fizika általános iskola.) A jég az szilárd? Ezen az alapon semmit nem lehetne felvinni, mert egy adott hőfok felett minden folyadékká válik.
2019. okt. 4. 15:45
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Igen, igazad van. Ha a nyers csirkét felmelegítem, akkor sör lesz belőle, és iható.

Ezeknél a meghatározásoknál egy normál állapotot feltételeznek. Nem a folyadékkal van gond, hanem a robbanóanyagokkal. Nem azért a tiltás, mert attól félnek, hogy vízbe fojtod a pilótát, hanem olyan egyébként önmagukban ártalmatlan dolgokat viszel fel a kabinba, amiből könnyedén terrorcselekményre alkalmas szert tudsz helyben varázsolni.

2019. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Őszintén nem értem azokat, akik lepontozzák az értelmes válaszokat. Nem vihető fel jég alakban sem semmiféle folyadék. Az indoklás is az, amit leírtam.


Ne tévesszétek meg az okoskodásra hajlamos kérdezőt. Tényeket írtam. A folyadékfelvitel a leírt okok miatt korlátozott, és a halmazállapot is lényegtelen. A higany szobahőmérsékleten folyékony, mégsem tartozik a folyadékok közé. Az víz vagy fagyottan is folyadék.

Gőz alakban sem vihető fel adott mennyiség felett.

2019. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Nos, repülésbiztonsági szempontból a rúzs is folyadéknak számít, a lekvár is, a fagyi is, gondolod hogy a fagyasztott víz nem?
2019. okt. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Teszt válasz: hogyne, minden további nélkül.
2019. okt. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Gondolod, hogy most feltaláltad a spanyol viaszt? Hogy senkinek a világon nem jutott ez eszébe, csak neked?


Az ÜRES flakont átviheted az ellenőrzésen és a WC-nél megtöltheted friss vízzel! Ez az egyetlen ingyenes vízfelviteli lehetőség. A nem ingyenes meg a vásárlás a váróban ...

2019. okt. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 D. Brasco ***** válasza:
88%
Az üveges csalamádét a csipős kolbászt meg a kenőmájast otthon nem felejtsd........meg én a helyedben lefagyasztanám azt is.....az a biztos.....
2019. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!