Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Wizzair pontjaimat hogy tudom...

Wizzair pontjaimat hogy tudom eladni legálisan?

Figyelt kérdés

Rengeteg Wizzair pontom van, amik jövő tavaszig érvényesek.

Én nem fogok utazni velük addig, ezért eladnám őket.


Legálisan és korrektül szeretném. Nem tisztességtelen ügyeskedésre illetve a vevő átvágására készülök.


A problémám:

Ha nem az összes pontot venné meg valaki, akkor a felhasználói fiókot nem adhatom el neki, hiszen több pontot tudna felhasználni mint amit megvett tőlem.

A személyes adataim persze előtte így is úgy is törölnöm kellene a fiókból. A megvétel után pedig átírná a sajátjára.



A másik opció, hogy ezzel a fiókkal foglalok neki én, de ekkor viszont ő nem érzi magát biztonságban (jogosan), hogy nem tud hozzáférni a fiókhoz amivel foglalva lett, viszont én igen.

Nyilván így nem szeretné senki sem.



Hogy lehetne jó megoldást találnia erre?



Köszönöm!



2019. dec. 2. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Én egyetlen ésszerű opciót látok, keresel egy megfelelő vevőt, megalkuszol vele árban, majd kérvényezed a névváltoztatásodat. Ez ingyenes és egyszer az életben megcsinálják neked.

Amikor készen vagy, átíratod a wizzair accountodon is a nevedet az újra, majd a vevőtől elkéred az összeget és megadod neki a belépési kódodat, majd megpróbáljátok elfelejteni egymást.

2019. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet megcsinálni, amit az első ír, accounttot nem fognak átnevezni. Egyébként fogalni csak úgy tudsz pontokból ha Te magad is az utasok között vagy, tehát egy felesleges jegyet mindenképpen meg kell venned ha másnak akarsz foglalni.
2019. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Amit a második válaszadó mond, azzal a módszerrel csak kb 50 százalékát lehet a pontoknak pénzzé tenni. A névváltoztatás igenis legális és máködő megoldás, kormányhivatalnál kell kérvényezni. Utána pedig a wizzair ingyen írja át a szlatulajdonos nevét.
2019. dec. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jah, majd biztosan megváltoztatja valaki a nevét azért a pár ezer forintért...
2019. dec. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, az ugye megvan, hogy ez illegális, azaz csalás.

A Te utazásod után járó pontokat nem használhatja más - hiszen a Te következő utazásodnál/foglalásodnál kerül felhasználásra és igen, az utasok között kell lenned.


Amúgy meg jó lenne, ha nem kezdenél el ilyennel trükközni: a becsületes emberek/utazók fogják meginni a levét, mert a végén még beszünteti a légitársaság a pontgyűjtést, ha többen elkezdenék csinálni.

2019. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Névváltoztatás:

"Az eljárás illetékköteles, első esetben 10.000 Ft, további névváltoztatások esetén 50.000 Ft. Csak különös méltánylást érdemlő okból engedélyezhető újabb névváltoztatás az előző névváltoztatás hatályba lépésétől számított 5 éven belül."


Szóval 1-es, aligha hiszem, hogy a 10 ezer ft és a rengeteg herce-hurca megérné a kérdezőnek :-)

2019. dec. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A válaszom szerkzmust tartalmazott, amivel arra próbáltam utalni, hogy a wizzair potok eladása semmilyen módon nem szokott máködni.

Egyrészt azért, mert marha rossz ahtékonysággal tudod átadni a pontjaidat, másrészt azért, mert mgé így is csak egy félidióta venné meg tőled, mert minek vacakoljon ilyennel, ha sokkal egyszerűbbben (és rizikó nélköl) foglal magának közvetlenben járatot.


Ha a névvltoztatós javaslatomat elveted, igazán csak egy út maradt: meg kell szeretned a repülést.

2019. dec. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Természetes, hogy nem fogom a nevem megváltoztatni ami az okmányaimban szerepel.


A Wizzair fiókban viszont át lehet szerkeszteni a személyes adatokat.



Aki illegális lépésről, csalásról beszél, az nem tudom hol jár gondolatban.


Miért lenne illegális?


Egyébként pedig a pontokból akár most is tudnék foglalni más nevére repjegyet, teljesen legálisan. Nem kikötés, hogy én is az utasok között legyek. Az csak a Discount Club tagságból eredő kedvezményre vonatkozik.

2019. dec. 4. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!