Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Elfogyott az ingyenes hely a...

Elfogyott az ingyenes hely a repülőn, ezért nem enged becheck-olni. Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

Holnap utazom jet2-vel. Nekem már nem maradt egy ingyenes hely sem, és elvileg most nem check-olhatok be online, csak a reptéren.

Ebben az esetben hogy szokták megoldani?

A oldalon azt írja, ha nekem nem jó a 6 ezer forintos (szélesebb) szék, akkor csak a reptéren engednek becheck-olni és ott kapok standard seat-et.

De ezt hogy, ha mind elfogyott? Végül kiosztják nekem a reptéren a fizetős széket ingyen?

Vagy megvárják amíg valaki lemondja és csak utána osztanak be? Vagy ha nem szabadul fel standard hely, rá kell fizetnem?


Ez hogy működik ilyenkor?


Rengetegszer repültem már, de ilyen még nem volt velem.

Válaszokat előre is köszi :)



2019. dec. 29. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom a Jet2-nál pontosan hogyan van, de általában ez nem jó előjel, akkor szokott ez lenni ha túlfoglalták a járatot és már nincs több hely.
2019. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nemár, ilyen van? Mármint teóriákat hallottam, de azt hittem Európában ilyen nincs.

Ketten repülünk, az első foglalásra megvolt a hely, néztem is mennyi van még. Ingyenes az volt az utolsó, de extra lábhelyes székből majdnem két sornyit még mutatott.

Azt írják a reptéren csekkoljak be és ott beosztanak..

2019. dec. 29. 18:07
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Van túlkönyvelés Európában, fapadoson is. Nem állítom , hogy itt ez a helyzet, de tudj róla.
2019. dec. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos Európában is van túlfoglalás. Lufthansanáll és Tapnál is láttam már ilyet, ilyenkor persze kompenzálnak, ha csak a későbbi gépre férsz fel.

Egyébként szerintem hívd fel a társaságot, és kérdezz rá, hogy ez, hogyan is működik.

2019. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Facebook-on megérdeklődtem, és ezt írták:


"Hi there, thanks for getting in touch. This would mean that there are only emergency exit and extra legroom seats that can not be automatically allocated online however these will be assigned at the airport. We don't overbook our flights so please don't be worried. 🙂 ^Gee"


Ezt csak azért másoltam be, hátha valaki erre téved Jet2-től. Neki itt a válasz :)

Azért köszi mindenkinek!

2019. dec. 29. 18:38
 6/7 anonim ***** válasza:

minden legitarsasag fenntart x mennyisegu szeket, amit csak a repteren osztanak ki

vagyis mikor online nezed az ulesleosztast, lathatsz olyat, hogy nincs mar ures szek, de ez nem jelenti azt, hogy tele a gep, hanem azt jelenti, hogy amit online szeket ki tudnak osztani az elfogyott, de ettol meg van ures szek a gepen, de azt mar csak a repteren osztjak ki a pultnal a csajok


regi szokas ez; altalaban azert mert ha nagycsaladosok erkeznek vagy mozgasukban valamennyire korlatozott utasok, azoknak tartjak fent ezeket a helyeket, amiket aztan a repteren kiosztanak a tobbi utas kozott

2019. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A légitársaság egész értelmesen írta le a dolgot, szóval nem kell eggódnod. Ráadásul mielőtt valami rendkívül kellemetlen dologként írnák le hozzá nem értők a túlfoglalást, ami amúgy teljesen érthető és racionális dolog, gondolj arra, ha túlfoglalás miatt nem repülnél, az a világ egyik legtutibb dolga lehetne.

Annyi pénzt kapnál érte, amennyiért szegényesbb országok polgárai eladják fél veséjüket.

2019. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!