Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Nyugtatót fel lehet vinni a...

Nyugtatót fel lehet vinni a repülőgépre?

Figyelt kérdés
Mármint pár szemet csak. Nem a repüléssel van gondom, hanem az alvással mostanában. Nagyon nem tudok aludni és kénytelen vagyok bevenni 1-2 szem Frontint. A múltkor voltam Angliában, az allergia gyógyszerem benne volt a kézi poggyászomban (csak azzal mentem és most is azzal fogok), nem kérdezték meg milyen gyógyszer meg semmi. A nyugtatót sem kérdeznék? A biztonsági kapunál, átvilágításnál.

2020. jan. 16. 12:52
 1/8 subrette ***** válasza:
Nemhogy pár szemmel, egy levéllel sem fognak foglalkozni.
2020. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De hivatalosan nem lehet, nem?
2020. jan. 16. 14:35
 3/8 subrette ***** válasza:

A bud.hu honlapon nincs gyógyszerekre vonatkozó szabály. [link]

Ha biztos akarsz lenni a dologban, akkor legyen nálad orvosi igazolás, de EU-n belül aligha lesz rá szükség.

2020. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

De lehet, külön zacskóba tedd! Feladott poggyászba ne tedd, ha nem akarod, hogy valami drogkereső kutya megtalálja


Javaslom, hogy az orvostól vigyél egy igazolást is, de nem szokták kérni.

2020. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
Nekem a 30 perces fogamzásgátlót fel engedték vinni. Hátha a pasimnak a 14 órás út alatt állna a kárója, azt kivisz a wc-be jól alám vágni.
2020. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Nem is értem a kérdést...
2020. jan. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

[link] én itt olvastam.


A kábítószerek és pszichotrop készítmények (nyugtatók, élénkítők, hallucinogének) Európai Unióba, illetve harmadik országba való kivitele külön engedélyezési kötelezettség alá tartozik (ezzel kapcsolatban az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal Kábítószerügyi Főosztály ad bővebb felvilágosítást).

2020. jan. 16. 23:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Európa, illetve harmadik ország <> repülőgép
2020. jan. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!