Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan lehet visszakérni a...

Hogyan lehet visszakérni a törölt járatok árát?

Figyelt kérdés

Az világos, hogyha az utas mondja le akkor nem jár vissza egy peták sem.


De mi a helyzet ha a légitársaság mondja le?

Kötelesek (kellene legyenek) visszafizetni a pénzt.

Mivel az elhalasztás nem opció így csak a visszafizetés maradt.

Azonban ez nem ilyen egyszerű.

Mind a légitársaságnak mind az oldalnak, ahol a jegy megvásárolva volt lett írva email. Viszont mindketten azt írták, hogy igényelhető "voucher". Ennek azonban konkrétan az égvilágon semmi hasznát nem lehetne venni (már csak azért sem mert csak december végéig érvényes).


Hogyan lehetne valahogy visszafizetést igényelni? Mi ennek a pontos részletes menete?



2020. ápr. 16. 23:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy a voucher decemberig érvényes, azt jelenti, hogy addig kell belőle jegyet venned és nem azt, hogy addig kell elutaznod. Tehát vehetsz belőle jegyet akar jövő nyárra is
2020. ápr. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De a vouchernek konkrétan semmi hasznát nem tudom venni. Egyrészt, mert nem fogok utazni, másrészt mert ennek a légitársaságnak alig mennek járatai bárhová is.
2020. ápr. 17. 10:06
 3/14 anonim ***** válasza:
Vannak olyan légitársaságok, ahol csak ingyenes átfoglalást vagy vouchert adnak, ők nem fogják megtéríteni a törölt járat árát. Vagy igénybre veszed, amit adnak, vagy bebuktad az összeget, ennyi. Más légitársaságok visszaadják a pénzt és ahhoz van online igénylőlap. Vis major miatti foglaláslemondásokra egyetlen petákot se kötelesek visszafizetni, szóval vagy átfoglalsz, vagy viszed a vouchert, vagy elbúcsúzol a pénzedtől. Nekem 6 foglalásom volt április-májusra 3 légitársasággal, 2 esetben visszakaptam a pénzt, 1 esetben 5 éves vouchert kaptam, 1 esetben pedig egy fél éves vouchert akartak adni amit nem tudok felhasználni, így bebuktam az összeget, 2 meg még majd máusban kiderül. Ez van.
2020. ápr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Azt kell világosan látni, hogy a világ légitársaságait senki sem meri (és senki sem akarja) regulázni, ezért önmaguk alakítják ki a szabályokat.

Néhány már májusra közölt menetrendet, ami kamu, mert nem fognak repülni, De néhány balek benyalja, vasz jegyet és ő is kaphat vouchert.


A lényeg, hogy a légitársaságok hatalmasat buktak a járvánnyal, ezért semmiképpen nem akarják visszaadni a pénzt. Egyelőre nem merik elszabotálni, mindenki a későbbi helyzetet lesi. Most átírást lehet csinálni változatos formában, nálad voucherrel. Lesz egy időpont (amikor helyreáll a rend), ekkor két eset lesz. Vagy beindul a rendszer, akkor felejtős a pénzed, ha még nem legalizáltad egy konkrét járatra. Vagy nem indul be, akkor tovább lehet alkudozni. Vissza biztosan nem fogsz pénzt kapni. Ha van türelmed és hozzáértésed, kivárhatsz (jelenleg ez javallott, még vagy egy két hónepig).

2020. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


Viszont ez irtó gusztustalan tőlük. Hihetetlen, hogy mennyire gusztustalalul gerinctelenek tudnak lenni egyes vállalatok.

Nekem ettől konkrétan a megélhetésem függ. Mivel egyetemista vagyok, ezért nekem ezen szinte a létem függ.

Erről a voucherről hogy lehet többet megtudni? Mi ennek a használatának a menete?

2020. ápr. 18. 17:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Ugyan hogy függ a léted tőle? Ha kifizetted, akkor már nem lesz koltseged. Max veszteseg a pénz, de ha ah utazásra megvolt, ettől nem halsz éhen.

Ha mindnekinek visszafizetnek mindent, csődbe mennek.

2020. ápr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha konkrétan Magyarországon ez lenne a leggusztustalanabb, akkor azaz ország eldorádó lenne, az egész világ ide szeretne költözni, a valóság azonban az, hogy az itt lévők is inkább el. Tehát az említett dolog gusztustalansága szinte fel sem tűnik. Különösen, ha tekintetbe vesszük, nagyon régóta lényegében az összes légitársaság így jár el. Csak járvány ritkán van.
2020. ápr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon volt az eset. Egyetemista vagyok és konkrétan azt számolgatom most, hogy ne kerüljek ki az utcára, ami ha nem kapok vissza semmit előfordulhat. Az utazást eleve nem teljesen önerőből vettem.
2020. máj. 8. 15:29
 9/14 anonim ***** válasza:
Melyik légitársaság? Normális törlés eseten visszafizeti.
2020. máj. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Airfrance
2020. máj. 11. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!