Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ezeket így meg lehet csinálni...

Ezeket így meg lehet csinálni repülés során?

Figyelt kérdés

1. Duty free shopban bármennyit vásárolni, akár 2 nagyobb STEB szatyorral 1 embernek? (a kézipoggyászomon kívül)


2. Baseball sapkát hordani a repülőn?


3. szuveníreket, törékeny tárgyat, drága ruhát tenni a kézipoggyászba?

(nem akarom, hogy a feladandó áttúrásakor bármit is kilopjanak)

Érdemes a blokkokat, ruhacímkéket meghagyni a kéziben vagy ki lehet dobni?


2020. jún. 28. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Elméletben nincs határ. Bár tényleg nem tudom, mit kéne csinálni (pedig dolgoztam az utaskiszolgálásban) egy olyan utassal, aki vett 10 szatyornyi cuccot meg egy emberméretű plüssmacit, nem találkoztam ilyennel, de elvileg felviheti. Inkább a mögötte levő társai fognak haragudni rá, mert lehet, hogy az ő motyói miatt tőlük elveszik az egy db normál méretű kézijüket, és feladatják (ezt még prémium légitársaságok is megtehetik, nem csak a fapados)

2. Nyugodtan lehet, semmi akadálya, a biztonsági vizsgálatnál kell majd levenned meg esetleg a határellenőrzésnél, ha nem vagy felismerhető tőle

3. Ezt nem kell azért úgy beállítani, mintha mindig megtörténő tény lenne! Igen, voltak esetek, nem is kizárható, de nem mindennapos egyáltalán (tudom, most majd úgyis jön valaki, hogy de hát neki a múltkor is ellopták meg a szomszédét is). Bocs, ez most csak szolidaritásos szöveg volt, mert sok tisztességes rakodóval dolgoztam együtt, akik kemény munkát végeztek. Az a pár enyveskezű meg főleg készpénzre, ékszerre utazott, ezeket könnyű kicsempészni, a te ruháid a kutyát nem fogják érdekelni. Summa summarum, beleteheted ezeket a kézibe, mert sajnos az azért nem ritka, hogy egy bőrönd leesik valahonnan, és a légitársaságok nem szokták vállalni a felelősséget a benne hagyott értékekért, törékeny tárgyakért.

A blokkokat meghagyhatod, de minek? Ha rossz méretű a ruha, vissza fogsz utazni, hogy kicseréltesd vagy visszavetesd?

2020. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a részletes és nagyon hasznos választ!
2020. jún. 28. 15:18
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. HA mindenképpen törékeny tárgyat akarsz bőröndbe tenni, csomagold fehérnemű, puhább ruha közé. Durva dolognak kell történnie, ha összetörik.
2020. jún. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!