Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Most nyáron fogok repülni...

Most nyáron fogok repülni először egyedül :/ Mi fog történi és mit kell majd csinálnom?

Figyelt kérdés
Hollandiába fogok utazni :) UUtoljára 5 évesen repültem,szóval egy kicsit be vagyok rezelve..... Nem is a repüléstől félek hanem,hogy a reptéren hogyan fogok eligazodni. Hogy és mint kell majd csinálnom...A fapados repülőgépjárat,hogy néz ki?

2014. máj. 28. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:

"a reptéren hogyan fogok eligazodni."


Könnyen. Minden érthetően ki van táblázva, nem tudod eltéveszteni.


"A fapados repülőgépjárat,hogy néz ki?"


Úgy, mint bármelyik másik.

2014. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fapados és fapados között is van különbség, egyik minősíthetetlenül magasról tesz az utasaira, másik meg jó. Amúgy nem kell félni. A beszállókártyádon ott lesz a kapud száma, ami fél méterenként ki van írva, hogy merre kell menned. Ha eltévedsz bármelyik alkalmazottat megkérdezhetsz, akár még egy takarítót is, bár ettől szerintem nem kell félni. Mit kell csinálnod ? Semmit menjél tovább és tovább ellenőrzésnél úgyis megmondják mi van, nem egy nagy dolog eljutni a repülőhöz.
2014. máj. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Megérkezel a repülőtér megfelelő termináljához 1,5-2 órával indulás előtt, és ha már megvetted a jegyet online és kinyomtattad magadnak otthon, akkor odaviszed a bőröndödet ahhoz az embersorhoz, amely felett ki van írva, hogy hollandiába indul a gép, járatszámmal, megfelelő időponttal stb. Amikor rád kerül a sor, a bőröndödet ráteszed a szalagra. Aztán odaadod az útleveled/személyidet a nagyon csinos vagy jóképű repülőtéri alkalmazottnak, aki ellenőrzi, és visszaadja. A bőröndödre tesz egy karkötő szerű matricát. A bőröndödet otthagyod, és keresed a másik ember sort, ami bőrönd nélkül megy a repülőtér távolabbi részébe, ahol a Gate-ek vannak (kapuk, ahonnan a repülőtérre visznek).

Itt ellenőrzik a kinyomtatott jegyedet, és átengednek. Ezután lesz egy futószalag, ahová a fémtárgyaidat, elektronikus eszközeidet rá kell tenned, + a kézi poggyászod. A kézi poggyászodban ne legyen semmilyen vágóeszköz vagy folyadék, vagy kaja, mert azt elveszik, vagy kidobatják, vagy ott helyben megihatod max. Átmész a fémdetekoron. Visszakapod a cuccaidat. Ezután boltok jönnek, ahol vásárolhatsz drágán ha akarsz. Ha nem ittál eleget addig, vagy akarsz magadnak kaját vagy innivalót venni az útra, itt most megteheted. Bár Hollandia nincs messze, kb. 1,5-2 órás út lehet. Aztán megkeresed a Gate-edet. Az rá van írva a jegyedre, és ott addig várakozol, amíg be nem jelentik, hogy indul a beszállás. Ennek az időpontja is rajt van a jegyeden. A beszálláskor ellenőrzik megint a jegyed röviden. Felszállsz egy reptéri buszra, amely kivisz a repülőhöz, ott felszállsz a repülőre és elrepülsz Hollandiába.


Hollandiában kiszállva csak mész egyenesen a tömeg után a csomagátvételhez. Ott általában egy szalagon jönni fognak a csomagok, és le kell róla emelned a tiedet. Ennyi. Havalami pontatlan, javítsatok ki. Próbáltam mindent pontosan visszaidézni.

2014. máj. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Btw, ha véletlen eltévedsz nem tudod hol vagy, menj oda az első reptéri dolgzóhoz (nyilvánvaló, mert mind csicsa öltöny-nyakkendő), és az majd eligazít.


Amúgy nem kunszt, mindenkinek azt mutatod meg amit kér tőled, és tényleg minden ki van táblázva.


Jó tanács: tegyél vmi egyedi jelzést a poggyászként feladott bőröndre hogy kömnnyen megtaláld mikor jön a futószalagon a kiszállásnál!

2014. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tavasz elején repültem én is először, ráadásul egyedül, pont Hollandiába...amennyire féltem, annyira simán ment minden :)

Tényleg minden ki van írva, meg bárkitől kérdezhetsz :) Hollandiában is, nagyon barátságosak! :) Ha vonatozni akarsz, bankkártya legyen nálad, mert különben nem tudsz jegyet venni :D Tömegközlekedéshez, 3 napos jegyet vegyél, amit mindig le kell húzni ha felszállsz, meg akkor is, ha le :D Ha ezt jegyet rögtön a reptéren veszed, akkor adnak hozzá egy kis könyvecskét, ami egy csomó kedvezményre jogosít! :) Remélem segítettem, legalábbis én szerettem volna, ha ezeket előre tudom, és nem magamtól jövök rá xD

2014. máj. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" vagy kaja,"



Kaját nem kell kidobni! Én szinte mindig viszek egy halom szendvicset. Csak a folyadék tilos.

2014. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Kézipoggyászban is?
2014. máj. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen simán felengedik a kaját kézipoggyászban !
2014. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat és a leírásokat :) Így,már valamennyire megnyugodtam. Különösen köszönöm,xtian a hosszú válaszod :)
2014. máj. 29. 20:29
 10/10 anonim válasza:
Én is okosabb lettem :)
2014. máj. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!