Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Sürgős! Wizzair indulási...

Sürgős! Wizzair indulási dátum rosszul lett megadva, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma fizettem ki egy foglalást Korfura de 19.-e helyett 22.-ét adtam meg három felnőtt személyre. Megtaláltam hol lehet módosítani a járatot ami azt írja hogy egy személy 8100 forint a módosítási díj. Összesen 68.700forintot számolt fel, 3xDíjkülönbözet=25.500forint

3xJáratmódosítási díj=43.200forint.

Azt olvastam hogy az időpont módosítás 30-40 euróig terjed. Ez jóval meghaladja. Valaki esetleg tud tanácsot adni hogy mi tévők legyünk? Köszönöm.



2020. júl. 16. 22:08
 1/10 Ibw4x válasza:
18%
Repülőtéren nem váltják be a jegyet másikra?
2020. júl. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. :// Sajnos ingyen nem ússzuk meg, a te opciódról nem hallottam még de holnap utánakérdezek a tudakozón. Esetleg még valaki, hogyan tudnám olcsóbban megúszni?
2020. júl. 16. 22:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

lbw4x: nem.


Kérdező : egyrészt ki kell fizesd a viteldíjak közötti különbséget, másrészt az időpont módosítása is pénzbe kerül.

2020. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni csak fizetni.
2020. júl. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ! Reggel felhívtam az ügyfélszolgálatot, elmondtam a kérésemet, és azt mondtak hogy kivételt tesznek velünk, 25.000forint díjkülönbletbe került a módosítás. Nagyon kedvesek voltak.
2020. júl. 17. 08:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jééé, sikerült beszélned az ügyfélszolgálattal? Már ez kész csoda!! :-)

A másik meg az, hogy még kedvesek is voltak.

Biztos, hogy jó helyre telefonáltál, kérdező? :D


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: idézet a Wizz oldaláról:


"Járatmódosítási díj


A járatmódosítási díj mértéke az indulásig hátralévő napoktól függ, és utasonként és járatonként számítják fel a viteldíj-különbözeten felül az alábbiak szerint.


Ha még több mint 30 nap van hátra: 30 EUR utasonként és járatonként

Ha még 7–30 nap van hátra: 35 EUR utasonként és járatonként

Ha kevesebb mint 7 nap van hátra: 40 EUR utasonként és járatonként

Azoknak az utasoknak, akik megvásárolták a WIZZ FLEX szolgáltatást az eredeti járat foglalása során, nem kell járatmódosítási díjat fizetniük."



Tehát ha most júliusról beszélünk és 7 napon belül utaztok, akkor 40 euró JÁRATONKÉNT és UTASONKÉNT. Tehát a 43.200 ft, , akkor az valós ár volt a 3 személyre egy útra. (350-es euróval nekem 42 ezer jött ki)

2020. júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos infót!
2020. júl. 17. 13:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Szívesen. Megmondom őszintén, nem olcsó mulatság, de ebben a bizonytalan időszakban (járattörlések, mégsem lehet menni, mert határt zárnak, stb) talán még a Wizz FLEX is megéri, mert ott a módosítás díját nem, "csak a viteldíj különbözetet kell kifizetni.


Bár azért 3 utasnál az is húzós tud lenni, mert az is járatonként és utasonként van.

Ilyenkor érdems mérlegelni, hogy "mi fáj kevésbé" - ha elbukja az ember a repjegy árát vagy ha kifizeti a rugalmas módosítás árát és szabadon átteheti bármikorra az indulást, érkezést :-)

2020. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a repjegy árának elbukása nagyon bosszantó lehet. Azt szavaznám meg “fájdalmasabbnak”. Viszont az is eléggé fáj amikor egy gombnyomással elcseszem az egészet, és még egy csomót kell gondolkodnom hogy most három napot elbuktam ha nem módosítok méregdrágán, és még a hotelt sem bírom lemondani (tapasztalatból mondom sajnos)... :D
2020. júl. 17. 13:55
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig fáj jobban a repjegy elbukása - attól függ, mennyiért vette az ember :-)

Tavaly sikerült vennünk fejenként 10 ezer ft-ért oda-vissza repjegyet Barcelonába (jó, mondjuk Wizzair Discount Club kedvezménnyel) Szó volt róla, hogy lehet, hogy lesz egy műtétem és nem tudunk menni, de drágább lett volna FLEX-et venni rá, mintha bukjuk a jegyet, így azt választottuk :-) Szerencsére műtét nem volt, az út meg jól sikerült :-)

2020. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!