Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőgéppel, Amerikából...

Repülőgéppel, Amerikából lehet behozni ingyen vagy áfa/vám fizetése ellenében PC alkatrészeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Amerikában szeretnék ismerősön keresztül vásárolni (olcsóbban) saját felhasználásra PC alkatrészeket, főleg az elképesztően magas árak miatt. Így 20-25%-al tudok kifogni olcsóbban ha egyáltalán van készleten.

Sajnos nem vagyok viszont tisztában a szabályokkal. Valaki tud nekem segíteni hogy pl egy videokártyára ráteszik e a magyar áfát vagy vámot, ha behoz nekem egyet az ismerősöm? (1dbról lenen szó és ha kell felbontott dobozban is tudja hozni, ha az számít mivel saját felhasználásra lenne, ha már csak +27% rákerülne az kb már magyar árat megüti és ismerősömet nem akarom fölöslegbe túráztatni)


Illetve nem tudom hogy garanciális ügyeket helyi kirendeltséggel lehet e intézni vagy esélytelen? (de ez másodlagos szempont)


Normális válaszokat köszönöm és köszi hogy elolvastad.



2021. ápr. 23. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A garanciát kb felejtheted.... nem fogja megérni oda vissza küldözgetni.
2021. ápr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A futár ismerősnek azt kell nyilatkoznia, hogy az övé minden és akkor persze. Amíg nem nyilvánvalóan áfacsalás a cél (tehát azonos alkatrészből max. 2db), addig semmi gond nincs.


Garancia természetesen nincs (csak az USA-ba visszaküldéssel, ami meg túl drága), az amerikai vállalatnak jogilag semmi köze a magyarországihoz, még ha egy cégcsoport részei is.

2021. ápr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!