Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért nem kaptam meg a beszáll...

Miért nem kaptam meg a beszállókártyát? (Wizzair)

Figyelt kérdés

Megcsináltam az utasfelvételt, letöltöttem a beszállókártyákat. Viszont mikor megnyitottam a pdf file-t, azt írja, hogy "Ez nem beszállókártya". Alatta pedig:


"Az utasoknak meg kell jelenniük a Wizz Air utasfelvételi pultjánál okmányaik ellenőrzése és a beszállókártya átvétele érdekében, mielőtt áthaladnának a biztonsági ellenőrzésen a beszállókapuk felé. Ennek elmulasztása az utaztatás megtagadását vonhatja maga után."


Ez valami Coviddal kapcsolatos dolog? Nem láttam még ilyet, mit jelent ez a gyakorlatban? Akkor kapom meg a beszállókártyát, amikor már indul a járatom, vagy menjek be hamarabb?



2021. máj. 8. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Valami covidos cuccnak tűnik, nem tudom, azóta nem repültem. Jóval hamarabb menj ki (2-3 órával is akár), mert a gépen mindenki más is ezt kapta.
2021. máj. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Oda kell menni a pulthoz mert ellenőrízni akarják a PCR tesztedet illetve ha kell még egyéb a célországban a beutazáshoz, akkor azt is. És ezután adják oda a beszállókártyát. 2 perces folyamat, nem kell előbb kimenni a reptérre, nem lesz ott senki, alig megy gép. Biztonsági átvilágítás is üres lesz. Ha 1-1.5 órával a gép indulása előtt kint vagy az bőven elég.
2021. máj. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem fogják odaadni a beszállókártyát addig ameddig nem ellenőrizték, hogy rendben van-e a teszt meg a többi dolog.
2021. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom hova foglaltad a repjegyet, de nekem jó néhány éve ugyanez volt a Wizzair dubaji járatával.


Ugyanezt az üzenetet kaptam, ezért nem is nyomtattam ki semmit.

A check-in pultnál kérték volna a beszállókártyát. Elmondom, hogy milyen üzenetet kaptam. Kinyomtatva persze nem volt és ez a fájl akkor már nem volt elérhető.

Javasolta a check-ines, hogy menjek át a Wizzair pultjához. Ott elmondtam mindent és nagy sokára azt tudták megállapítani, ketten hosszan tanakodva, hogy igazából az nem a beszállókártya, eddig igazam van, de mégis azt kellett volna kinyomtatni.

Tehát nem beszállókártya, de kellett volna és azzal kaptam volna meg a beszállókártyát, de így reptéri check-in lesz ami jóval drágább.


Akkor még nem volt mobilnetem, a reptéri wi-fi nagyon gyenge volt, de sikerült okostelefonon megcsinálni az utasfelvételt és az okostelefonos elektronikus beszállókártyát felmutatni.


Totális félretájékoztatás volt, mert ha egyszer ez nem a beszállókártya, azt majd a check-in pultnál fogom megkapni, akkor elvileg elég lenne az útlevél.



Hogy ez rendre így van-e, ha valami plusz ellenőrzést kell végezni vagy Dubaj specifikus dolog a Wizzairnél azt nem tudom, de minimum a kommunikáció volt nagyon rossz.

2021. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!