Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ferihegyen van jegypénztár,...

Ferihegyen van jegypénztár, vagy már csak online lehet venni?

Figyelt kérdés
KP-m van, és nincs kedvem ezért visszatenni a számlára, viszont szívesen kimennék és ott megvenném, hátha még igazi repjegyet kapok, nem csak valami kódos számlát pdf-ben.
2021. nov. 17. 08:58
 1/2 anonim ***** válasza:
amelyik légítársaságnak van ott kirendeltsége ott lehet kapni jegyet. viszont más áron adják, más kondiciókkal. olyasmire nem emlékszem mint a vasúti pályaudvarokon, hogy egy központi pénztárban az összes induló járatra árulnának jegyet. mondjuk ilyet nem is kerestem soha, mert mindig érvényes jeggyel mentem csak ki a reptérre.
2021. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik cégnek van irodája ott tényleg tudsz venni. Egyébként van néhány légitársaság, pl. Aeroflot vagy Qatar Airways amelyiknek Budapest belvárosában van az irodája.

Az ilyen képviseleteken természetesen vehetsz repjegyet, de könnyen drágább lehet.


A járat indulása előtt X órával pedig már csak így lehet venni jegyet, már ha még van szabad hely persze.

Na ekkor már egyértelműen drágább lesz mint előre a neten.


Utazási irodák ügynökként értékesítik, vagy ha nem, akkor a légitársaság honlapján keresztül megveszik neked, a te adataiddal, mintha te magad vennéd.


Ha személyesen veszel repjegyet kapsz róla a számlán kívül valamilyen dokumentumot azon a helyen ahol veszed.

De ez nem maga a repjegy, hanem csak egy visszaigazolás. A repjegyek már régóta elektronikusan léteznek.


Ha ügynöknél veszel, pl. utazási iroda, akkor a saját díját is mindig rárakja.


A reptéri check-in pultoknál jellemzően csak az útlevelet kérik el, a kinyomtatott visszaigazolást nem, mert útlevél alapján megkeresik a rendszerben a jegyet.


Egyébként volt már, hogy oda sem adtam a kinyomtatott visszaigazolást, bár nálam volt. Erre a check-ines hölgy elkérte. Kétszer-háromszor jártam így és nem tíz éve, hanem az egyik mostanában.

Nagyon meglepődtem, rá is kérdeztem és megmondta, hogy igazából ha nincs itt akkor is megtalálja a rendszerben a repjegyet, de egyszerűbb lenne ha oda tudnám adni.

A legtöbb esetben viszont el sem kérték vagy ha odaadtam akkor meg sem nézte, hanem visszatolta elém.



A lényeg a lényeg, hogy lehet venni személyesen, de anyagilag valószínű rosszabbul jársz. Közvetítőnél biztosan.

És ha nem a neten foglalsz akkor a legtöbb akciótól is eleshetsz, amikor pl. most x forint a jegy, de holnap már lehet, hogy több lesz. A diszkont cégeknél sok ilyen van.


Egyébként pedig ha kártyával nem akarsz fizetni, de legalább a bankszámládon van a pénz, akkor átutalással is lehet. Ilyenkor a repjegy foglalás után X napod van, hogy átutalással beérkezzen a pénz. Ha nem érkezik be határidőre, törlik a foglalást.

Természetesen az X nap alatt már nem drágul semmi, várják a pénzt és ha teljesíted a fizetést, akkor ugyanolyan mintha kártyával vetted volna.

A járat indulása előtt pár nappal ez a lehetőség már nem él, mert mi lenne akkor ha te ugyan utalnál, teljesítenéd, de ők nem tudnák könyvelni. Ki nem fizetett jeggyel nem csekkolhatsz be, de közben te kifizetted.



Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed írd le nyugodtan!

Nagyon sokat repültem már, sok társasággal, jó pár reptérről. Hidd el, ha belejössz, akkor egy idő után olyan lesz mint más közlekedési eszköz vagy más valaminek a megvásárlása. :)

2021. nov. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!