Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Wizzair kézipoggyász hogyan ?

Wizzair kézipoggyász hogyan ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elolvastam a Wizzair oldalán de nem értem…. Ne kövezzetek meg.

Kézipoggyászt szeretnék vinni ami az ülés alá befér. Ugye már gurulós bőröndbe is van ekkora méret, akkor kerékkel vagy kerék nélkül fellehet vinni a fedélzetre ? Plusz egy kistáskát amiben telefon van,pénztárca,zsebkendő stb van?



2022. jan. 1. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg van szabva a kezipoggyasz maximum mérete, ha abba beleesik a gurulós akkor igen. EGY táska lehet nem lehet másik ridikul se. Ahhoz priority kell.
2022. jan. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
A kézipogyó métete nem úgy van megszabva hogy amit be tudsz tuszkolni az ülés alá. 40*30*20 cm a konkrét méret, ami ingyen felvihető. Ha ebből túl lóg bármilyen irányba (konkrétan egy keretbe kell belerakni) akkor büntit fizetsz. Ha hátizsákkal mész azt nem annyira nézik, de ha merevfalú gurulóssal azt biztos ellenőrzik. Mindig van par ilyen félanalfabéta prosztó bula akikkel ott kell vitatkozni a személyzetnek mert nem érti meg hogy a kedvenc rózsaszín hellokittys gurulósbörije nem fér bele a mérethatárba és senkit nem érdekel hogyő enélkül nem tud élni.
2022. jan. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne legyél fillérszexuáló, vedd a drágább kategóriát.


A legolcsóbb, szék alá erőszakolós jegynél ultraszigor van, nincs olyan, hogy még pici piperetáska/retikül a személyes dolgoknak mehet. Az egy táska egy táskát jelent, nem kettőt.

2022. jan. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Gurulósból ekkorát szerintem épeszű ember még nem vett, kisebb mint egy átlag hátizsák, ha nem aranyrudakat viszel benne, akkor átlag 3 kiló, ennyit minek húznál.
2022. jan. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gurulósokat szinte mindig leméretik beszálláskor, hogy belefér-e a keretbe, míg a kisebb hátizsákokat csak akkor, ha nagyon látszik rajta, hogy ki van tömve és esélyes, hogy nem fog beférni. A személyzet sokat csinálja ezt, elég jó szemmértékük van, hogy megítéljék, hogy befér-e, de olyan is van, aki minden egyes táskát leméret, mielőtt felenged.


Ha belefér a keretbe, felviheted. Hogy érdemes-e inkább gurulóst vinni, vagy jobb egy hátizsák, az nagyon személy függő. Annyi biztos, hogy a gurulós bőröndnél helyet és súlyt is növel/foglal a táska kerete, húzó szerkezet, a kerekek, nem biztos, hogy érdemes még ezt is cipelni egy amúgy is kis táskánál. Egy hátizsák praktikusabb megoldás lehet.


Arra nagyon figyelni kell, hogy a táska kereke és húzója, meg semmi más nem lóghat ki a keretből, mert abba már beleköthetnek, hogy nagyobb, mint a megengedett. Arra is figyelni kell, hogy kényelmesen bele kell férnie, nem nyomkodhatod, gyömöszölheted addig, amíg belefér.


Kézipoggyász az alap jeggyel csak egy lehet nálad. Ha övtáska, retikül, laptop, vagy bármi más van nálad, azt bele kell tudnod tenni a kézipoggyászba, különben plussz egy táskának számít még egy kis övtok is, amiért a reptéren utólag állati sok felárat fizettetnek. Vagy a kézipoggyászba, vagy a ruhád zsebeiben el kell férnie mindennek. Ha nem biztos, hogy sikerül, akkor inkább vegyél priorityt, amivel felvihetsz plussz egy táskát.


Egyetlen kivétel van, ha a reptéri dutyfree boltban veszel valamit, azt a zacskót külön felviheted és sokan trükköznek is vele, hogy abba még ezt-azt beletesznek, ezért a legtöbb reptéren tűzőgéppel vagy akár hegesztéssel le is zárják a zacskót már a boltban, hogy mást ne tudj beletenni, de olyan reptéren is voltam, ahol oda sem adták a cuccokat a boltban, hanem a gépre felszállásnál kaptam csak meg a személyzettől, miután már becsekkoltam.

2022. jan. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!