Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Utazás molettként/duciként....

Utazás molettként/duciként. Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Van köztünk rendszeresen utazó és 100 kg feletti?

Figyelt kérdés
A fogyás folyamatban van, de ha nem muszáj nem várnék az álomsúlyig az utazással. Európán belül, lehetőleg nem horrorösszegekért.

2022. jan. 11. 13:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
És most mi a kérdés? Hogy beszorulsz-e a két karfa közé?
2022. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Mennyivel 100 kiló felett? Mert pl 110kg simán működik, 200 már annyira nem.
2022. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen. Így is fogalmazhatunk. Hogy le tud-e az ember ülni egyáltalán. :D


100-140 kg között.

2022. jan. 11. 13:20
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Engem is érint a probléma, szóval nagyon átérzem a helyzeted. Eddig mindig rettegtem repülőre szállni, tartottam a megvető pillantásoktól, hogy mindenki azon imádkozik, hogy nehogy mellém üljenek. 200 kilóról jöttem le 150-re és most a 120 majd 100-as álomhatárt céloztam meg. DE!!


Nekem az volt a tapasztalatom, hogy az emberek kellő nyitottsággal voltak felém, soha nem néztek ki, nem volt egy rossz szó. A sztyuvik - ha volt hely - mindig szóltak, hogy van két üres ülés, nyugodtan üljek át. Vagy csináltak extra helyet a nem teli járaton, holott nem kötelességük, sőt!!


Ha tele volt a gép - ami a FRA - YYZ vonalon elég mókás - nagyon kedves emberek ültek mellettem. Én ültem az ablaknál, egy házaspár ült mellettem és ritka kedvesek, aranyosak voltak, beszélgettünk, nem volt semmi probléma. Hálám jeléül meghívtam őket egy "jóéjtitalra", amit nem akartak elfogadni, de mondtam, hogy el ne vigyék az álmom.


Az étellel ilyenkor furcsán érzem magam, gondolom ismerős, mikor azt hiszed mindenki téged néz a "dagadt megint eszik" nézéssel. Ezt egyszerűen el kell engedni, senki ne éhezzen több órán keresztül, főleg ha úgy jött ki a lépés, hogy több órát várt a csekkolásnál/controllnál.


Ami az európai vonalakat illeti, a Wizz szerintem elég kényelmes. 160 kilóval ha szűkösen is, de elvoltam, pedig ültek mellettem és direkt megkérdeztem a mellettem ülőt, azt mondta őt nem zavarom (Ez Berlinbe ment, ami nem egy hosszú 1 órás út). A Wizznek hosszú a biztonsági öve is, belt extender sem kellett.


A Ryanairt nem ajánlom, mert az a wizznél is szűkebb, ráadásul én nem vagyok jó véleménnyel róla. Viszont néha a 3000 forintos repjegyek csalogatók egy hétvégéhez, ilyenkor veszek két jegyet. Van dedikált extra seat jegy hozzáadás, és egy koktél áráért ez valóban nem ár.


Ami a fogyást illeti: kitartást hozzá, én átélem - átérzem, viszont a sikerélmény mindig sokkal motiválóbb. Már nem kell övtoldó, fel mer venni az ember egy pálmafás inget stbstb.


Jó utazást, az világ felfedezése mindenkié!


u.i.:

Európán belül tehát a Wizz nem rossz opció, de ha kifogsz egy discount weekendet, akkor a Lufthansa is nagyon jó. Kényelmes. Nálam szolgáltatásban és az ülések szélességében a Turkish Airlines verhetetlen, az ár/érték aránya a legjobb. KLM mostanában jó áron van, de nem egy fat-friendly cég, viszont a személyzet nyitott volt és segítőkész. A Ryanairt alapból nem kedvelem, de 10k alatt 2 jegy retúrba még így is jó kombó. A LOT viszont kifejezetten szűk, azt nagyon nem élveztem, semmilyen szinten nem volt jó.

2022. jan. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Húú, pontosan ilyesmi választ vártam, de nem hittem benne. Első körben Párizs lenne a kiszemelt "áldozat". (Nem repültem még, és külföldön is csak 1x-2x jártam.)

Az AirFrance illetve az easyJet járatait néztem. Az AF járatra sokan panaszkodtak, hogy nagyon kicsi a hely. Így azt hiszem a Wizz első helyre lépett a rangsorban. :)


Köszönöm az összefoglalód és az időt amit rászántál!

Kitartást neked is, szuper vagy!

2022. jan. 11. 17:59
 6/17 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem Párizs szó szerint áldozat lenne. XD
2022. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha még nem nagyon járkáltál külföldre, szerintem - ha elfogadod egy amatőr világjáró/backpacker/mindenbe belepofázó ;) véleményét - ne Párizzsal kezdj. Nagyon drága és a korona miatt most kb. az Európa darázsfészke. Lassan senki nem csinálhat semmit. Ráadásul nincs még kész a Notre Dame sem. Érdemesebb Prágával kezdeni, az egy bájos kezdő szint és simán a kedvenc városaim között van szépségre és ár/érték arányra. Berlinbe is nagyon olcsón vannak jegyek, habár nem olyan mutatós mint Párizs, de az árszínvonal ígyis vállalhatóbb és egy hosszúhétvége simán elég a híresebb nevezetességekhez. Esetleg Barcelona - de arról nem tudok nyilatkozni, mert még nem jártam ott és nem is szeretnék, mert nem szeretnék - oda is lehet 2 meki menü áráért jegyet venni.


Ami az Air France-t illeti: én utaztam velük, ugye egy csoport a KLM-mel. Pár éve még imádtam velük utazni, de nagyon eljárt felettük az idő. Most azt érzem, hogy nekem megtiszteltetés, hogy velük utazhatok és nem a szolgáltatás a lényeg - amiért amúgy fizetsz. Ugyanez a kövér emberekre való szabályaikkal: nem rugalmasak, csak a pénz a lényeg, a problémával lehetőleg a legkevesebb meló legyen. Turkish, Lufthansa, Aeroflot, ezek már mind sokkal előrébb járnak, pedig 2017 környékén számomra a KLM volt a listavezető kedvencem. Igazából a Wizzen is jobb fejek a sztyuvik, mint anno az AF-on.

2022. jan. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát én Wizz airen töltöttem már 2 és fél órát egy saccra 150 kg-s úriember mellett. Konkrétan a hája átfolyt a kartámaszon. Nekem nem volt túl kellemes.
2022. jan. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

140 kilós duci.

:)

2022. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen. Írhattam volna elhízottat és kövéret is. És még ezer féle szó van rá. Nekem ez a gyenge pontom, tisztában vagyok vele. Teszek ellene. Másnak más a gyenge pontja, de mivel nem ismerem az életét, nem is mutatok rá.


Illetve nem áll szándékomban ráfolyni másra. Pontosan ezért született ez a kérdés.


Köszönöm mindenkinek az eddigi választ!

2022. jan. 11. 23:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!