Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hosszú (több mint 10 óra)...

Hosszú (több mint 10 óra) repülő úton kompressziós harisnya helyett jó a szoros futónadrág? Mennyire van hudeg/meleg a repülőgépen? Mennyibe kerül az étel, vagy lehet magunkkal vinni?

Figyelt kérdés

2022. márc. 1. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jo. A kompresszios harisnya az kompresszios harisnya. Ha tudod magadrol, hogy hajlamos lehetsz verrogkepzodesre, akkor vedd komolyan. De ha sose mutatott semmi gondot a vervizsgalat, eleg, ha mozogsz neha.
2022. márc. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BeefEater ***** válasza:
100%

A kompressziós harisnyát már előttem megválaszolták.

A hőmérséklet erősen szubjektív és a hőérzeted függhet attól is, hogy milyen tipussal repülsz és hogy hol ülsz. Öltözz rétegesen, hogy biztos ne fázz, de tudj ruhát levenni. Sokszor adnak egy pokrócot/takarót, ami segít, ha fázós vagy.

Hosszútávú útnál mindig adnak ételt, 10 órásnál én (legalább) két étkezésre számítanék. Ez benne van az árban, de a minőség és választék függ attól is, hogy milyen osztályon utazol. Ettől függetlenül vihetsz magaddal ételt.

2022. márc. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A hőmérsékletről: gyenge szobahőmérséklet. Fázósaknak ablak mellett kell a pulóver. Kint ui. hideg van, lazán lehet mínusz 50 fok is. Nem a szél fúj be :-), de áthűl a repülőgép külső fala.
2022. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%
Jaj megint egy fillérezgető utazó. 10 órás repülőútra megy, de "mennyibe kerül az étel a repülőn?" Nem, a köret nem akciós hozzá. Szerintem vigyél akcijós májkrémet a fedélzetre. XD
2022. márc. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kompressziós szárat, kompressziós futónadrágot szoktunk javasolni repüléshez. A sima futónadrág nem jó kompressziós harisnya helyett. Ezek viszont nem olcsók.
2022. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

4-es, te ülsz fordítva a lovon.

Easyjet járatán jöttem haza még 15 évvel ezelőtt. Mivel fapados volt, ingyen nem volt semmi. Az utasok zöme angol (vagy angolul beszélő külföldi) volt. És amikor fent voltunk, egymás után vették elő a szendvicseiket.

Te úgy szórod a pénzedet, ahogy akarod, de semmi közöd hozzá, hogy más hogyan spórol. Utazni akar, világot látni, nem kajára költeni a pénzét.

2022. márc. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elég nagydarab vagyok, ezért az ilyen 8+ óra repülőutakra szoktam vinni kompressziós harisnyát. Engem nagyon zavar, szóval alatta nem szoktam felvenni, inkább óránként átnyújtóztatom magam. A szoros futónadrág nem biztos, hogy kényelmes ülőhelyzetben, nem csak a testnek, de egyes szervek (nem írtad, hogy férfi vagy-e, ha nem, akkor bocsi) sem örülnének neki szerintem, ha abban ülnél 10 órát.


Hosszútávú utakon mindig kapsz ennivalót. Egyébként ha tapasztalatlan repülők vagytok, akkor inkább pár műzliszelet legyen nálad, illetve gyümölcslé, ne feltétlen szendvics. Ha gyerkőc is van, akkor friss gyümölcs (persze, ne leveses barack, hanem mondjuk felcsíkozott alma) mindenképp legyen nálad, segít, ha esetleg nem érezné jól magát az elején. Amúgy a szendviccsel sincs baj. Volt, hogy hajnalban indultam és nem kívántam semmit csak 2 pogácsát. Hááát Istenem, aki ezért a szemét forgatja, akkor ő mit keres economyn, miért nem "bizniszklásszon" mulat? Szóval vihetsz magaddal nyugodtan!

2022. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. márc. 1. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!