Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőn lehetek mezítláb?

Repülőn lehetek mezítláb?

Figyelt kérdés
Sosem repültem még, de hosszú út vár rám.

2022. márc. 12. 20:46
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Ez a sok agyhalott miért veszi evidensnek, hogy a láb büdös? Azért mert ők igénytelen mocskok, még más lehet ápolt... A szövegértelmezéssel is hatalmas baj van. Azt írtam, hogy értelmes embernek nem vicces, de a kommentek többsége ezzel kapcsolatos.


Undorító a láb? Miért? Ápolt, nem büdös, és kényelmesebb mezítláb lenni.


Az ilyen korlátolt, kötözködő analfabétákkal nem tudok mit kezdeni. Ostobák gyűjtőhelye ez az oldal.


A néhány értelmes kommentelőnek köszönöm.

2022. márc. 13. 08:32
 12/30 anonim ***** válasza:
71%

Természetesen lehetsz mezítláb a repülőgépen, mert semmi sem tiltja. Pár dologot azonban a figyelmedbe ajánlok:

1, A gép, amivel utazol, a világ sok szegletében megfordul és hiába takarítják ki minden egyes út előtt, azért 100%-ban nem lesz tiszta, ezért higiénai szempontból nem ajánlanám.

2, Az utazás alatt végig működik a klíma, ezért ha olyan helyen ülsz, bizony mehet a hideg a lábadra.

3, Ha nyáron utazol és flipflop vagy szandál van a lábadon, akkor senki sem veszi észre, hogy leveszed, viszont télen elég nagy a kontraszt. Hosszab távú úton az ember megadja a módját az utazásnak, és ebbe nem fér bele az, hogy zokni nélkül legyél a fedélzeten.

2022. márc. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz mezítláb, viszont legalább egy zokniban érdemes, mert egyrészt azon a szőnyegen más (meg előtte te is) cipővel járkál, nem tiszta, másrészt tényleg konszolidáltabb legalább egy zokniban lenni, mint teljesen mezítláb, harmadrészt a repülőn nincs meleg, inkább fázni fog a lábad, mint, hogy melege legyen. Hosszú utakon egyébként sokan leveszik a cipőt, mert kényelmesebb, és senkit nem zavar. Nem alapvetés, hogy egy láb büdös.
2022. márc. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
64%
Szerintem lehet, de azért a biztonság kedvéért kérdezd meg a melletted lévőt, hogy nem zavarja-e ha leveszed a cipődet. Én is így csináltam, de ez nyáron volt, csak szandál volt rajtam, zokni nem. Én ha sokat ülök, bedagad a lábam.
2022. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Nyáron utazom, eleve papucsban.
2022. márc. 13. 12:30
 16/30 anonim ***** válasza:
21%
Hát biztosan én is egy proli budos lábú gyökér vagyok de bizony 5 hónapos terhesen fájó lábakkal igenis levettem a bakancsom (!!!!) és a mellettem lévő ulesen pihentettem a labam, zokniban és a saját kabatomra téve nem az ülésre, loteri kutyát nem erdekelte, csak maceras volt visszavenni folyton mikor pisilni kellett.. (egy budos lábú igénytelen kismama.. Ja és én mindösszesen 2 órát repultem..)
2022. márc. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

#16

Az eredeti kérdés mezítlábra vonatkozott. Repülés közben sok utas veszi le a cipőjét és van zokniban, ami világszerte teljesen elfogadott. Hálózati légitársaságok hosszabb utakon az üzleti és az első osztályon is adnak az utasoknak egyszerhasználatos fedélzeti zoknit, mert tisztában vannak vele, hogy a lábnak nem tesz jót sokáig egyhelyben ülni. Nem kell ahhoz prolinak lenni, valaki levegye a cipőjét. Azokkal van baj, akik a csupasz lábukat felteszik előttük ülők karfáira, vagy már beszálláskor sem viselnek lábbelit.

2022. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
17 bocsánat valóban, már a végén járok a terhessegnek és nem figyeltem h konkrét mire vonatkozott a kérdés csak h cipő vagy nem 😂
2022. márc. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudok tiltásról, amúgy a büdös láb nem vicc, kajak van aki leveszi a cipőt megfulladsz, és a repülőn rossz a szellőzés, egy pukikát is 10-20 percig élvezhetnek az utastásrak, szóval ezért jutott többeknek ez eszébe. De ja leveheted a cipőd, pulcsid, kb ami nem közszeméremsértő az mehet, nyilván a lábfelrakósdi más székére már nem
2022. márc. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha beledagad a lábad a cipőbe, akkor jobb ha leveszed. Nem rövidtávú belföldi járatról kérdezel, nem a szomszéd faluba ugrasz át. Így nekem természetes, hogy előtte az ember tisztálkodik. Vannak tudom, akik nem, de ez más kérdés. Ha hajlamos vagy arra, hogy a frissen mosott lábad büdösödjön, ezzel nyilván tisztába vagy, és teszel ellene.

Nem része a kérdésnek, de ajándékba adom: hosszabb repülőútnál érdemes jobbfajta (nem nagyanyós-esztékás) kompressziós szárat vagy harisnyát felvenni, hogy a trombózisveszélyt csökkentsd.

2022. márc. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!