Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ryanair légitársaságról mi a...

Ryanair légitársaságról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sokan istenítik hogy A-ból B-be tök jó, sokan pedig szídják hogy kicsi a lábhely, applikációjuk sokszor hibás (főleg a beszálló kártyánál), késik, lassú a beszállás stb.


Mi ketten Prágába megyünk Júniusban, de már most foglalnám a jegyeket.

Néztem a WizzAirt, ők nem mennek Prágába Budapestről.

Úgyhogy egy választási lehetőség van azt pedig a RyanAir.


Első repülés lenne, mi a tanácsotok, véleményetek?

Köszönöm! :)



2022. márc. 20. 23:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell egyszerre lustának és figyelmetlennek is lenni a velük utazáskor és akkor nincs baj. Mondjuk Prágába minek repülni, amikor ott a vonat, azt nem tudom.
2022. márc. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Állandó botrányaik voltak, mintha direkt szívatnák az utasaikat. Nekem nem lenne opció. Inkább kifizetnék többet a jegyért.

Prágába meg azért nem megy más rep.társaság, mert ilyen közelre nem érdemes. 1-essel egyetértek, színtiszta baromság oda repülővel menni.

2022. márc. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha betartod - az egyébként teljesen világos - szabályaikat akkor semmi gondod nem lesz velük.
2022. márc. 21. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Sokszor utaztam már velük, sosem volt semmi gondom. A lábtér tényleg kicsi, de mivel messzire ők úgysem repülnek, kibírható. A megadott csomagméretet viszont tartsátok be.
2022. márc. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Tróger társaságnak tartom, viszont Európán belül sokszor verhetetlen áraik miatt sokan - többek között én is - elnézem. A lábtér szörnyű, viszont az én méreteimmel (195 centi vagyok, és a pólóm XXL, szóval széles is) nagyon jó lehetőségeket biztosítanak (odafigyelés, ha marad hely adnak két helyet, illetve a két jegyes lehetőség is biztosított, azt hiszem féláron, szóval egy 5000 forintos retúrnál nem igazán tétel). Ez a fajta üzletpolitika és hozzáállás szimpatikus.


Ami viszont nem, hogy az olcsóság miatt (vagy nem amiatt) de ritka trehány cég. Késünk? Hmm, egye fene. Állunk? Hmmm, kit izgat. A "szolgáltatások" drágák, és volt már hogy a takarítás sem volt kielégítő. Ilyen "meg vagy tisztelve, hogy velünk utazhtasz occsóé" hozzáállás van.


Volt, hogy azon egy szem hátizsákomon nekiálltak szórakozni, keretezni, méregetni. Öcsém, ez egy szabvány táska, vak is látja, hogy belefér, minden szabályt világosan betartok, és kb. minden lépésen azon vannak, hogy lehúzzák szerencsétlen utast.


Szóval egy egy órás berlini utat kibírok, meg Milánóig. De amúgy szégyen!

2022. márc. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

#2 vagyok.

5-ös jól megfogalmazta, amikre gondoltam.

"kb. minden lépésen azon vannak, hogy lehúzzák szerencsétlen utast"

"Ilyen "meg vagy tisztelve, hogy velünk utazhtasz occsóé" hozzáállás van."


Na ez az, amit a Volánnak se néznék el egy helyi járaton, amin 15 percet utazom. Inkább fizetek tisztességes árat egy tisztességes szolgáltatásért. Ez lehet szerényebb szolgáltatás szerényebb árért, de a szolgáltató korrekt hozzáállása nálam elvi kérdés.

2022. márc. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek. Azért nem utazunk vonattal, mert idő hiányosak vagyunk.

7-8 óra vonattal, ha nem késik. Köszönöm, de kihagyom. :)

2022. márc. 21. 09:35
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, látszik, hogy tényleg soha nem repültél sehova. :-)))

Vonattal egy egész napot elvesz, repülővel pedig szintén egy egész napot.

Hiába egy óra a menetidő. Másfél-két órával előbb ki kell érned, de nem a Keletibe vagy a Nyugatiba, amik a belvárosban vannak és metró visz oda. Hanem a repülőtérre, ami hetedhét határon túl van. Amikor leszáll a repülőgép, szintén eltelik némi idő, mire megkapod a csomagodat és kilépsz a repülőtér épületéből. És ugyanúgy a világ végén leszel, mint a Liszt Ferenc rep.téren. Ha nem taxival mész Budapesten és Prágában is, akkor bőven el fog telni egy csomó idő ott is, mire odaérsz a szállásodra. Míg a vonat értelemszerűen egy városi csomópontra fog érkezni, ahonnan tömegközlekedéssel remekül tovább tudsz indulni (persze taxival is, ha azt akarsz).

Én továbbra is azt mondom: nem véletlen, hogy oda inkább vonattal mennek az emberek, nem repülővel. Az idő másnak is számít, nemcsak nektek.

2022. márc. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Nekem sosem volt gondom a ryanairel, gyakran utaztam velük terhessegem előtt, a parom is mai napig velük repül ha haza kell mennie valamiért svedorszagba. Olcsó, ő kb 5000ert megfordul odavissza, ételt italt úgysem veszünk tehát kit érdekel ha drága, eddig sosem késett egy percet sem, sőt előbb jött 10,15 percekkel, oké kicsit szűk az ülés de ő pl legutóbb nem vett helyet és a nagy labteru ulesre sorsolta az app ingyen😂 Osszesen 1x mérték meg a hatizsakjat a 30 útból.. Viszont el tudom mondani hogy mindig kimegyek elé, így hogy nincs feladott csomagja csak kiszall a gepbol es kijon,max elugrik mosdoba, volt már hogy 35 percet is vártam rá szóval ne hidd hogy olyan pikkpakk gyors a, repülő pragaba, 3x voltam, mindig busszal, pedig utalok buszozni. 2 órával előbb menj ki a repterre, bármi miatt keshet a gép, aztán ott 30,35perc mire kiersz és juss be a központba, kb hosszabb mint busz/vonat de te tudod🤷‍♀️
2022. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Prága repülővel központtól központig 4,5 óra, vonattal 7. Késni mindkettő tud. Ha jó időpontban van a repülő, akkor végülis érthető választás, de azért tudd, hogy a vonat ezen a vonalon tök kényelmes, rendes büfékocsi is van többnyire normál árakkal és a táj miatt is több szakaszon megéri.


Ezzel együtt a Ryanair mint olcsó cég jó opció lehet,ha betűre betartod a szabályaikat és eltűröd, hogy nem nevezhető ügyfélbarátnak a hozzáállásuk bármilyen esetleges nehézség esetén.

2022. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!