Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Wizzair mennyire köt bele a...

Wizzair mennyire köt bele a kézipoggyászba?

Figyelt kérdés

Egy vans táskát szeretnék felvinni a repülőgépre, ami "hivatalosan" 41x32x12 cm. A wizzair 40x30x20 cm-es kézipoggyászt engedélyez.

Mennyire fognak ebbe belekötni a repülőtéren?



2022. ápr. 26. 18:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha pont ellenőriznek, akkor nagyon. Nem ajánlott, hanem maximális méret van megadva.
2022. ápr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem fer bele a keretbe, akkor pótdíj..
2022. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 BeefEater ***** válasza:
100%
Az előzőek jól mondják, de: Nem az a lényeg, hogy a táskád max mérete beleférjen, hanem az, hogy ott beleférjen. Ha csak félig pakolod ruhával, akkor bele tudod "hajtogatni" a mérő keretbe és az is szabályos.
2022. ápr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: fogalmam sincs, mi ez a táska, amit írsz.

Ha nem kemény bőrönd, hanem olyna puhább sporttáska, akkor plusz 1-2 cm-t bele tudsz paszírozni a keretbe...

2022. ápr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Semennyire se fognak belekötni. Gurulós bőröndöket nézik, puha táskákat nem. Meg ha puha, akkor még degeszre pakolva is tömöríthető annyira, hogy beleférjen a fémkeretbe. A mi “wizzair táskáink” 45x35x20 centis hátizsákok, egyszerűen levegőnek nézik őket, senkit nem érdekel.
2022. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

5

Ez nettó baromság. Amikor nézik akkor néznek mindent. Amikor meg siet ek mert késett a gép akkor valóban csak a gurulós böriket nézik. De ettől függetlenül nem érdemes kockáztatni az a pár centi nem ad annyival több cuccot hogy megérje a büntit kifizetni miatta.

2022. ápr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
72%
egyébként ezt én se vágtam, tehát egy puha háti táska lehet nagyobb méretű is, mert z ellenőrzé úgy zajlik hogy egy "dobozba" kell belerakni? szóval ha össze tudom nyomni akkorára akkor az úgy okés?
2022. ápr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

7: utaztál már valaha repülőn?? Ott van mindenhol ez a keret a boarding pult előtt.


[link]

2022. ápr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#7

Egy fémkeretbe szokták belepróbáltatni. Amíg abba belefér, addig okés. Ha összenyomva, akkor összenyomva. De ha nem fér bele, akkor édesmindegy hogy 30 vagy fél centi miatt nem fér bele.

2022. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

#6 Akkor vagy én vagyok nagyon szerencsés vagy te vagy a nagyon balfácán. Rendszeresen repülök wizzairrel és ryanairrel egy olyan útvonalon, ahol nincs más, és nem mint nyári kocaturista… De normális légitársaságnál is volt már - turistaként, hogy amíg a bőröndöket egyesével tologattatták a rekeszbe, az egyébként túlméretes túrahátizsákra rá se néztek. Szintén Ryanairnél volt olyan, hogy egy idős nő a földhöz csapkodva próbálta letörni a gurulós bőröndje kerekeit, hogy beférjen a rekeszbe. Nekem meg sem kellett állnom, célirányosan szedték ki a bőröndösöket a sorból.

#8, általában akkor kérdez meg valaki valamit, ha nincs benne tapasztalata. Ez miért meglepő?

Egyébként nem mindenhol van keret, de légiutaskísérő ismerősöm szerint szemre megmondják, ha egy csomag túllépi a méretet. Úgy tűnik, hogy itt a többség 1-2x repült és abból általánosít, hogy valami mindig, mindenhol ugyanúgy van.

2022. ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!