Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Elmagyarázná valaki hogyan...

Elmagyarázná valaki hogyan van a folyadék felvitel a repülőgépre? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Természetesen olvastam már és fogom is még a légitársaságok honlapját, de van ami nem világos, így gondoltam megkérdezem. Most fogok nem sokára először utazni repülőgéppel és két külön légitársasággal. Oda Ryanairrel vissza Lufthansával.

2 kézipoggyász lett vásárolva (egy kisebb ami a 40x20x25-ös meg a nagyobb ami 55x40x20).


Ami nekem nem teljesen világos, hogy akkor összesen mennyi folyadékot lehet felvinni a kézipoggyászokban, pontosabban hogy hogyan. Azt olvastam, hogy a folyadékoknak átlátszó tasakban kell lenni. Ezt melyik kézipoggyászba érdemes tenni, a kisebbe ami kvázi egy hátizsák vagy a nagyobba, ami mondjuk egy kisebb bőrönd. Melyikbe érdemes tenni?


A Ryanair honlapján ezt találtam:

"A szállított folyadékoknak legfeljebb 100 ml (3,4 uncia) térfogatú tartályban kell lenniük

Minden folyadékot egyetlen, átlátszó, visszazárható, legfeljebb 20 cm x 20 cm méretű műanyag zacskóban kell szállítani, amelynek teljes kapacitása legfeljebb egy liter"


Szóval akkor ez az egy liter az a két poggyászra vonatkozik összesen? Illetve ami nem világos, hogy persze van amit át tudok tölteni ilyen 100ml-s üvegbe, de van 1-2 olyan apróság (pl.: egy szempillaspirál meg ilyesmik amik kb 5ml-sek) amit nyilván nem tudok áttöltögetni:D. Hogy akkor ezek hogy vannak?


Bocsánat, ha nagyon hülye kérdés de inkább rákérdezek:D



2022. máj. 15. 12:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Volt már hogy túlléptem 1-2 darabbal, mondván max átrakom a férjemhez ha szóváteszik, de nem tették szóvá. A szempillaspirált egyébként nem hiszem hogy kiszúrnák ha nem a zacsiban van, de természetesen senkit nem akarok csalásra buzdítani.

A legnagyobb problémám mindig a naptej, mert abból nyilván sok kell.

2022. máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11 en egyszer bent felejtettem a borondbe a fogkremet erre persze h kiszurtak h van ott valami és félre allitottak pedig nem volt szándékos. 😂
2022. máj. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk a fogkrém 10x akkora kb mint a spirál, és a csomagolása is vékonyabb, bár nem tudom pontosan hogy működik a szkenner.
2022. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"a folyadékos tasakot érdemes a kisebb kézipoggyászba (hátizsák) rakni, az ellenőrzés miatt? Vagy mindegy?"


Hogy a reptérig/ellenőrzésig mit hogyan viszel, az senkit nem érdekel. Tedd oda, ahogy neked kényelmesebb.

Én az átvizsgálás előtt, akár már otthon, akár a sorban állás alatt egy később könnyen elpakolható könnyű kis szatyorba ki szoktam pakolni mindent a zsebeimből, hogy ne a vizsgálatnál kelljen húzni vele az időt és ne szóródjon szét minden (iratok, pénz, toll, kulcsok, óra, nyaklánc, egyebek) és ebbe a zacskóba szoktam bedobni a folyadékos tasakot is, amit az ellenőrzésnél kiveszek belőle és külön teszem a pultra.


A biztonsági ellenőrzéshez az átlátszó folyadékos tasakot mindenképp külön ki kell tenni a tálcába, nem lehet egyik táskában sem.


A laptopot, tabletet elvben már nem kell Ferihegyen külön kitenni, mert a gépek már táskában is boldogulnak vele, de még mindig szokták kérni.


Ivóvizet ne vigyél magaddal, nem érdemes terhelni vele a max 1l keretet, ha több, akkor meg úgyis kidobatják. Vigyél magaddal üres üveget és a mosdóban meg tudod tölteni - vagy persze vehetsz is üdítőt valamelyik boltban (jóval drágábban, mint máshol).

2022. máj. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hol lehet beszerezni visszazárható tasakot?
2022. máj. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A legtöbb reptéren osztogatják a biztonsági átvizsgálásnál. Sok helyen előtte még árulni próbálják, hátha van, aki túlárazva megveszi, de szerintem azért se szólnak, ha nem visszazárható zacskóban teszed a pultra, csak átlátszó legyen.
2022. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!