Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » 8 órás repülőútra mennyi...

8 órás repülőútra mennyi folyadékkal érdemes készülni?

Figyelt kérdés

Nyilván betuszkolok két fél literes palackot a hátizsákba.


De azt is olvastam, hogy a repülőnek a mosdójában lévő vízzel nem érdemes utánatölteni.



2022. máj. 19. 11:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Mindösszesen 1 liter folyadék lehet nálad, az is legfeljebb 100 ml-es, átlátszó tasakban. Palack kilőve. Ebbe mindenféle folyékony dolog beleszámít. Ha van nálad szájvíz, az is. A mosdóban lévő víz nem ivóvíz.
2022. máj. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Vagy vigyél magaddal egy üres vizes palackot, és kérd meg a légiutas-kísérőt, hogy töltse fel. "
2022. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Értelemszerűen a biztonsági ellenőrzés után vásárolnék két palack innivalót és azt vinném fel.


Tudom, hogy a biztonsági ellenőrzésen nem vihetek ilyet át. De a büfékben utána lehet venni üdítőt.

2022. máj. 19. 12:31
 4/21 BeefEater ***** válasza:

Az üres flakonokat átviheted a biztonsági ellenőrzésen és utána minden kulturált reptéren van ivókút amiről a palackodat meg lehet tölteni. Az üres flakonra semmilyen szabályozás nem vonatkozik, annyit és akkorát viszel amekkorát csak akarsz.

Hosszútávú úton (szinte) mindig adnak valamit menet közben, de jó ötlet, hogy legyen nálad víz mert ha a földön ragadtok akkor ez nem feltétlenül igaz. Szerintem 1 liter bőven elég.

2022. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
Fél litert, esetleg egyet. Utána a gépen úgyis adnak.
2022. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
18%
8 órás útra minek víz? Adnak
2022. máj. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 BeefEater ***** válasza:
65%
Hatos, én is így gondoltam. Amíg műszaki hiba miatt 3 órára a gépen nem ragadtunk és sokáig semmit nem tudtak adni. Azóta mindig viszek magammal, egy üres flakon a kéziben nem foglal sok helyet.
2022. máj. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nekem is volt olyan, hogy a vihar miatt nem tudtunk leszállni és 1 órát keringtünk a levegőben amíg vártunk.


Nem jött senki, nem adtak semmit.


Nem fogok másokra számítani ebben. Az ember saját magára számíthat ha beüt a szar.

2022. máj. 19. 15:18
 9/21 anonim ***** válasza:

Én eddig még csak olyan 8 órás repülőúton voltam, ahol eleve volt 2 étkezés, ehhez kapcsolódóan 2 italkínáló kör, talán közben még egy azon felül (ha nem éjszaka volt), illetve bármikor lehetett vizet vagy gyümölcslevet kérni a légiutaskísérőtől.


A legtöbb repülőtéren tényleg nem okoz gondot az üres palack, de szigorúbb helyeken (velem pl. Hong Kongban esett meg) kidobathatják. Bár ez a kérdezőt ha jól értem úgysem érinti.

2022. máj. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
20%
Jó ötlet vinni másfél-két liter vizet hosszú repülőútra, mert fontos a sok folyadék a trombózis megelőzése miatt (sajnos tapasztalatból mondom) és annyit folyadékot nen szívesen adnak, amennyi szükséges, meg ciki is óránként szólni.
2022. máj. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!