Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Milyen gyógyszereket engedélye...

Milyen gyógyszereket engedélyezett vinni?

Figyelt kérdés

Nyáron elmegyünk a családommal repülővel Rómába. Úgy hallottam, hogy vannak olyan dolgok, amiket nem lehet felvinni a repülőre. Most fogok életemben először repülőn ülni. Detralex-et vihetek? Az aranyeremre kell szednem. Algopirin-t? Az ugye lázra meg fejfájásra jó. Canephron-t? Mindig van nálam felfázás ellen. Ételt italt lehet felvinni? Az egyik barátnőm szerint nem.

30N



2022. jún. 2. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vény nélkül kapható gyógyszert minden további nélkül.


Ami bizonyos hatóanyagokat tartalmaz, vagy fecskendővel beadandó, azokról kell orvosi igazolás (spoiler: ritkán kérik csak el), ezek csak a kézipoggyászban vihetőek, de konkrétan az adott légitársaság oldalán találod meg.


Italt a repülőre vihetsz fel, a securitynél nem lehet 100 mili folyadéknál több. Ebből 10 db kis flakon lehet nálad (pl. minisampon, tusfürdő, kicsi víz). Utána ha átmentél, akkor azt veszel amit akarsz.

2022. jún. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Ételt lehet. Vizet vegyél méregdrágán a várakozó csarnokban már az átvilágítás után.
2022. jún. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Detralex, Algopirin, és a Canephron vény nélkül kaphatóak, úgyhogy ezek szerint szerencsém van, huhh.
2022. jún. 2. 17:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Szilárd halmazállapotú ételt (pl szendvics) lehet felvinni repülőre, folyadékot csak nagyon keveset. Nem muszáj a reptéren venni drágán a vizet amúgy, az is lehet, hogy a repülőn kaptok egy üveggel. Attól függ melyik légitársasággal utazol és konkrétan mi van benne a jegy árában. Én amikor Frankfurtba repültem a Lufthansával, ők adtak.
2022. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De a fapados nem ad, 4-es!
2022. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom, azért mondtam, hogy légitársaságtól függ.
2022. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hopp, véletlen emeltem ki a kérdést, nem szerettem volna
2022. jún. 5. 18:09
 8/8 xp ali ***** válasza:
Vihetsz bármit, csak ami necces (az algopirin nem az, de pl. opiátok igen), arról legyen orvosi igazolásod, angolul. Nem tűzveszélyes folyadék, max 100ml/db, összesen 1l, max 10db üvegben, ami belefér a megadott méretű zacsiba, mehet. Ha tűzveszélyes, akkor nem tudom h mi van. Ha víz kell, vigyél be üres PET palackot, bent meg töltsd meg a mosdóban. Van ivókút, de azt a boltosok mindig direkt elrontják.
2022. jún. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!