Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Help repülőjegy kérdés?

Help repülőjegy kérdés?

Figyelt kérdés

Egy irányú repjegyet nézek Jakartából Budapestre de mind olyan drága 400 000 HUF fölötti összeg a QATAR nál.

Mi történt?


Ez nem normális.. Múlt évben 200 000 ft volt a repjegy

Hog tudnék 300 000 alatti repjegyet találni augusztusra? Mert a skyscanneren mind drágák vagy noname oldalakon foglalhatsz ami nem biztonságos.



2022. jún. 29. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ööö... azóta egyrészt kb 15%-ot esett a forint árfolyama másrészt felment az üzemanyag ára, úgyhogy nem túl meglepő, hogy az árak is duplázódtak.
2022. jún. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne egyiranyu jegyeket nezz es becsbe.
2022. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
3 átszállással van 120-ért is. Nem tudom mire fel ez a rinya
2022. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Első kettőnek köszönöm a választ.
2022. jún. 30. 09:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ha megkérdeznék, hogy mégis hol éltél az elmúlt hónapokban, az jogos lenne, nem?

Eleve a Covid hisztéria borított egy csomó mindent a világgazdaságban, légitársaságok küldték el az embereik 20-25%-át, volt akik teljesen le is álltak, kérdés, hogy egyáltalan fel lehet-e őket éleszteni. Egy csomó Lufthansa gépet tárolnak még mindig Ferihegyen, jól lehet látni. Nincsenek emberek, akik elvégeznék a munkát, a földi kiszolgálóktól a pilótákig hiány van munkaerőből Európában és Amerijában is. Most hallottam egy American Airlines pilótától, hogy rohamléptekkel képzik az új pilótákat, de nem lesz elég, csak az ősz beköszönte hoz enyhülést, de ha nem jön közbe semmi, jövő nyárra rendeződhet a helyzet.

Mert, hogy itt van a nyár, az első a Covid után korlátozások nélkül, mindenki a világon utazni akar, sokan tele lettek pénzzel a járvány alatt. A szokásos nyári emeléseket meghaladó szezonális drágulás tapasztalható.

Óriási a kereslet, kicsi a kínálat, drágul a termék.

Ahogy a többiek mondják, a forint a béka feneke alatt, de ezen kívül az infláció az egész világot sújtja, különböző mértékben, de Európában mi így is csak a középmezőnyben vagyunk.

Az euro is nagyot bukott a dollárhoz képest, észrevetted?

Aztán itt a háború, energiaválság. Az egekben a kerozin ára is.

Most csapódik le minden, az USA jegyek is majd kétszer annyiba kerülnek mint a Covid előtt.

Tényleg őrület van, én is csak azért utazom mert muszáj, ha rajtam múlna maradnék a fenekemen

2022. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

Igen köszönöm a részletes választ.

De ha a repülőjegy árak túl drágák nem mindenki tudja meg engedni magának ilyen ár emelkedés mellett.

És így a légi társaságok nem tudnak profitálni sem mert kevesebb lesz az utazó.

Szerinted ez tartosan így fog maradni, vagy nem?

Én múlt évben utaztam és fele ennyi volt a repjegy.


A háborút amerika mesterségesen kigenerálta és még jobban feszíti a húrt.

2022. jún. 30. 16:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, hogy ha ilyen drágák a jegyek, nem lesz-e kevesebb az utas?

Egyelőre nem.

Észak Amerikában és Nyugat Európaban rengeteg ember meg tudja fizetni ezeket az árakat is.

Hogy mi lesz?

A Covid idején az emberek sokkal kevésbé mozdultak ki otthonról, a kevesebb utazás mind a benzin, mind a kerozin esetében kisebb keresletet eredményezett, ezért egy csomó finomítót bezártak. Most robbanásszerű a kereslet növekedése de a finomítókat nem lehet varázsütésre újraindítani, így az a kevés ami van, többe kerül. Most szívat igazán a Covid. Most nyújtja be a számlát.

Ráadásul itt ez az eszetlen háború, ami miatt kiesik a világ legnagyobb energiakészlete, legalábbis a Nyugat számára, amit úgy néz ki a világ nem engedhet meg magának.

Úgy olvasom, a következő 1-2 év rá fog menni erre, de, hogy a káosz után visszatérnek-e az árak a régi szintre, azzal kapcsolatban szkeptikus vagyok.

Új palacsinta születik, de sz*r lesz benne a töltelék...

2022. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!