Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ryanairtől kaptam emailt hogy...

Ryanairtől kaptam emailt hogy a júli 1 után induló járatomra júni 17 után, ha nem mondom vissza levonják az extra profit adót, de még nem tették. Veletek volt hasonló?

Figyelt kérdés
Az általatok vásárolt repülőjegyre levonták már a 10€-t? Sokat repülök, de ez az extra profit adó új terület most számomra.

2022. jún. 20. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Elég sokat beszéltek róla az elmúlt hetekben. Nekem nem küldtek ilyen e-mailt amúgy, pedig októberre van jegyem náluk, amit június elején vettem (de már pont a különadó bejelentése után).
2022. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat repülsz, akkor valószínűleg olvasol is. Ha pedig sokat olvasol, valószínűleg képbne vagy a dologgal, mi is ez.

Azt is tudhatod, hogy ezt az adót a magyar kormány vetette ki - igazságtalanul - ránk, utazókra.

Ráadásul úgy érzem, a Ryanair jobban képviseli a magyar polgárok érdekeit, mint maguk a magyar polgárok, vagy az ellenzéki pártok.

2022. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele hogy ki is pontosan ez az adó🙃 Én most főleg arra lennék kíváncsi, hogy az emailben azt írták hogy júni 17-én levonásra kerül a megadott kártyámról ez az összeg, amennyiben nem igénylem vissza a repjegy árát, de nem történt semmi. Most ugye egyenlőre még elég kusza ez a Ryanair vs Magyar Kormány szituáció, és első sorban személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy van e olyan akitől ez esetleg már levonásra került. Elsősorban puszta kíváncsiságból mint akármi más, mert biztos információ egyenlőre szerintem még hivatalosan nincs ezzel kapcsolatban. Jelenleg abban reménykedem hogy a Ryanair jön ki győztesen ebből a "háborúból", de nem sok reményt fűzök hozzá.
2022. jún. 20. 19:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Most ugye egye__n__lőre még elég kusza ez a Ryanair vs Magyar Kormány szituáció"

Nincs ebben semmi kuszaság! Orbán Viktor a vészhelyzetnek köszönhetően egyes egyedül azt csinál amit akar. Ki is adta a 197/2022. (VI. 4.) rendeletet az extraprofit adókról. Ennek értelmében a Rynairnek is be kell fizetnie a rendelektben szereplő összegeket. A Ryanair pedig a tájékoztatásnak megfelelően áthárítja ezt az utasokra és le is fogja vonni. Amit te szituációnak nevezel az egy műsor. Ismerjük O'Learyt, ő ilyen... sőt... még ilyenebb. Abban interjúban egész visszafogott volt :DD

A Wizz is át fogja hárítani, csak a Várati mentalitása kicsit más meg egyébként is a be van csicskítva az állami megrendelésekkel. Lásd vakcinaszállítás, szimulátoros és egyébk képzések a katonai airbus pilótáknak, stb. stb.

Ez a Zextraprofitadót ígyis-úgyis mi jobbágyok fogjuk megfizetni. Rosszebb esetben pedig még járatokat is fognak törölni. Köszönjük! Kellett ez mint egy falat 1000 forintos kenyér!

2022. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kaptam e-mailt, de levonni nem vonták még le tőlem.

2022. jún. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok.


Szóval ma beléptem a Ryanair profilomba és a foglalás kezelésénél ahogy rámentem, elő is ugrott egy ablak, hogy fizessem be a különadót, szóval nem levonják, hanem mindenkinek magának kell befizetnie, aki utazik.

2022. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ma próbálták levonni (Google Pay), de valamiért nem sikerült. Ami ennél is érdekesebb, hogy a Ryanair foókomba belépvr két másik magyar bankkártyával sem tudtam kifizetni, mert hibára futott. Egyedül Curve kártyával sikerült. Más is tapasztalt ilyet?
2022. jún. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én csak sms-t kaptam pénteken, hogy küldtek róla e-mailt. De nem. Még várok, hátha megérkezik az e-mail is.
2022. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lépj be a Ryanair oldalán, ott is ki tudod fizetni.
2022. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kiwitől vettem nem közvetlen Ryanair

Oda beleptem de nem láttam erről semmit

2022. jún. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!