Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogy lehet biztosan elkerülni,...

Hogy lehet biztosan elkerülni, hogy a poggyászomat a raktérbe tegyék?

Figyelt kérdés

Nemsokára utazunk repülővel.

Korábban jártunk már úgy, hogy hiába volt elvileg kabinbőröndünk, a beszálláskor mégis elvették és berakták a raktérbe, mint a feladott poggyászt.

Ezt bármi áron szeretném elkerülni.

Van erre valami trükk? Ha a sor elején szállunk be akkor biztosan el lehet kerülni? Vagy ha nem kemény bőröndöt használok hanem valami sporttáskát, hasonlót akkor "megkegyelmeznek" és inkább egy bőröndös utastól veszik el a poggyászát?


2022. júl. 21. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Függ attól is hogy milyen személyiség vagy (mennyire tudsz asszertív benyomást kelteni), de én simán szoktam mondani, amikor el akarják kérni a bőröndömet, hogy nem adom oda, és kész. Megfelel a méret és súlykorlátnak, menjenek tovább. Soha nem volt még, hogy elvették. Ha esetleg problémáznak, hogy "But sir, ...", akkor meg kell mondani hogy:

- leszállás után van egy csatlakozásod és nincs időd a csomagokra várni

- törékeny/értékes dolog van benne, amit nem fog elvinni a csomagtérbe dobálni


Nincs az az erőszakos személyzet aki ezek után még tovább próbálkozik. Olyat nyilván nem mond hogy "ha nem adja ide a bőröndjét akkor nem szállhat fel", mert ilyet nem mondhat.

2022. júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Korai beszállás + nem ajtókhoz közeli sorokba foglalással 99% eséllyel nem történik ez meg.
2022. júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Bele azoktam rakni 20 eurot az útlevélbe akkor nem foglalkoznak vele.
2022. júl. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
A személyibe is beleraksz??
2022. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Eu-n belül utazunk, így az útlevelemet nem fogják kérni. :)

Köszi a tippeket.


Az, hogy nem ajtóhoz közeli sorba foglal az ember, az milyen kihatással van erre? Nem repültem még túl sokszor, nem nagyon értem az összefüggést.

2022. júl. 22. 11:43
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Attól mert eu-n belül utazol még mehetsz útlevêllel. Én mindenhova azzal megyek mert nincs ez a vergődés, hogy most chippes meg nemchippes.
2022. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs jelenleg érvényes útlevelem. :)
2022. júl. 22. 12:21
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor félbehajtod a boarding passt és abba rakod. Ne legyél már ennyire életképtelen.
2022. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne trollkodj és hazudozz már, te Utazás fórum magányos "nagy utazó" elmebetege.


A személyit, útlevelet lecsipogó agent a repülő közelébe nem lép, miután vége a boardingnak.

2022. júl. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!