Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Törölt járat esetén az EU-s...

Törölt járat esetén az EU-s kompenzációs díj igénylése kizárja az alternatív útvonal megtérítését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Eurowings-es gépemhez felszállás előtt 1 órával késést írtak ki, majd a tervezett felszállás után 2 órával törölték is.


A EU reguláció 261/2004, 7-es cikk alapján 250 euróra vagyok jogosult, mert minimum két órát késet.


Ismerős gépe végül felszállt, de a két óra késés miatt megkapta 250 eurót.


Azonban az enyémet törölték is, így végül 19 órát kellett buszoznom, az útra élelmet vennem, és egy munkanapom is kiesett.


Ha jól olvastam az Eurowingsnek az a policyje, hogy ilyenkor


vagy visszakérhetem a jegy árát (az app-on keresztül ezt már meg is tehetem 2 kattintással),


vagy kompenzációt kérhetek (ésszerű kereteken belül) a szállásért, élelemért, utazásért, amikért azért kellett fizetnem, hogy valahogy eljussak a célomhoz.


Írtam nekik levelet a Contact Formjukon keresztül, válasz még nem jött, azonban a 250 eurót már igényelhetem az űrlapjukon keresztül.


Csak egy a baj: Ahhoz, hogy igényeljem, el kell fogadnom az alábbit:


I confirm that with the payment of the above-mentioned payout amount all claims in connection with the flight have been settled and that no further claims will be filed.


Én abban reménykedtem, hogy visszakapom a hazajutásom extra költségeit (buszjegy és élelem), valamint a 250 eurót is.


De ha most jól értelmezem, akkor vagy ez, vagy az?


Előre is köszönöm a segítséget!



2022. júl. 26. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
A 250 euró értelemszerűen nem fedezhet minden szituációban minden költséget , az egyfajta bànatpénz a szerződéses kötelezettség nemteljesítése miatt, így alapvetően jár neked az egyéb költségek megtérítésén felül
2022. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jár mindkettő.
2022. júl. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De akkor miért kell mégis elfogadom a fent említett checkboxot ahhoz, hogy igényt tartsak a 250 euróra?
2022. júl. 26. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!