Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Vissza utasithatja a Ryanair...

Vissza utasithatja a Ryanair a reklamaciom munkaerohianyra hivatkozva, mikozben tobb mint 3 orat kesett?

Figyelt kérdés
Azt irta vissza a Ryanair, hogy munkaerohiany es amiatt hogy ez kivul esik a Ryanair ellenorzesen kivul, igy nem jar vissza semmi sem nekunk, hiaba, hogy tobb mint 3 orat kesett a repulo es pedig meg utasbiztositasunk is volt kotve. Vagy esetleg mashol kellene ezt visszaigenyelni? Ismeroseim vissza kaptak a penzuket a kesesert, mi nem ertem miert nem. Ennyi erovel mindenkinek vissza irhattak volna ezt, hogy munkaero hiany van, az nem az o problemajuk, megsem tettek.

#Ryanair #reklamacio
2022. aug. 15. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván attól függ, milyen jellegű a munkaerőhiány. Ha a saját szerződött rakodóik voltak kevesen, akkor nyilván jár nektek a kártérítés, de ha a légiirányítás kért várakozast (es ez nagyon gyakori a magyar légtér ukrán válság miatti túlzsúfoltsága miatt), az nyilván kívül esik a légitarsaaág befolyásolási körén.
2022. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

flightright.com


Abszolút egyszerűen végig tudsz menni, egyből kidobja, hogy jogosult-vagy-e vagy sem a kártérítésre.

Levonnak valamennyit a törvényes kártérítésből, de profin intézik, és megkapod (ha jár)

2022. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Csak próbálkoznak. Ne dőlj be nekik!
2022. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elso valaszolo, akkor a repuloternek kene irjak es reklamaciot kerni? Ugyanis az, hogy munkaero hianyban vannak, ami tudtommal Budapesten nem volt, csak a celallomasomon, igy arra nem foghatnak szerintem, csak kellett nekik valami indok.

Valakinek akkor is fizetnie kellene a kesesert, mert mi ott voltunk idoben, es semmilyen rendkivuli dolog nem tortent. Valakinek ez a hibaja volt, csak ez a problema, hogy mindig megy a legitarsasagok es a repuloterek kozt a vita, de en mivel a Ryanairrel kotottem biztositast meg veluk szerzodtettem le, szerintem nekik lenne a dolguk elintezni nekem, ami vissza jarna.


Masodik valaszolo, koszonom, elvileg vissza jarna 800 euro, amibol ok levonnak 300-at, igy lehet megprobalom inkabb magam intezni, azert az eleg sok penz. Ha nem sikerulne akkor bevonom oket is.

2022. aug. 15. 13:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom, ha tovabb probalkoznek, ujra es ujra kervenyezzem a reklamaciot ugyanazon az oldalon, ugyanazt toltsem ki, azt megtehetem? Maximum tobbszor visszautasitanak. Vagy nem tudom hol lehet a dontes ellen 'fellebbezni'.
2022. aug. 15. 13:07
 6/10 anonim ***** válasza:
A légiirányítást úgy képzeld el, mint egy közszolgáltatást. Ha nincs elég embere a Hungarocontrolnak, arra nincs ráhatása egyik légitársaságnak vagy reptérnek sem. A Hungarocontrol meg nyilván nem készülhetett fel arra, hogy hirtelen brutális forgalomnövekedés lesz, hiszen az ukrajnai háború ténye nem volt előre ismert és szerencsére nem lehet pár hét alatt valakiből légiforgalmi irányító, ezért vannak kapacitásproblémák.
2022. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

EU261/2004, ez az amit keresel. 3 óra fölött valóban jár kártérítés, ráadásul a légitársaságnak kell bizonyítania, hogy rajta kívülálló okokból késett.

Ami számodra bizakodásra adhat okot, hogy valóban megpróbálnak a légitársaságok lerázni.

Ami miatt nem örülnék a helyedben: a Ryanair jól szervezett és pontos cég. Tényleg önhibájából nagyon nagyon ritkán késik. Ha munkaerőhiányra hivatkozott, adott repterek esetében még igaz is lehet.


Amit tehetsz: megkeresel valamilyen behajtó céget. Direkt nem írok neveket, mindegyik egyformán alkalmatlan kókler, és mindegyik elkér kb 30 százalék jutalékot a semmiért. De egy próbát megér.

2022. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Saját magad nem fogod tudni elintézni. Nekem is csak közvetítővel ment, pedig az nem Ryanair, hanem Lufthansa volt.
2022. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8. Én is ezért ajánlottam neki a flightright-ot. Három perc, és tuti a pénz. Megdolgoznak a munkájukért....
2022. aug. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm azért a segítséget, végül felvettem a kapcsolatot a FlightRighttal. Remélem sikerrel járnak.
2022. aug. 28. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!