Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan szállíthatok drónt...

Hogyan szállíthatok drónt repülőn?

Figyelt kérdés

DJI Mini SE, 249g, egy apró drón.


WizzAir honlapján azt írják hogy sehogy se lehet vinni.

Mi ennek az oka? Jó lenne elvinni valahogy is, de hát így...

Ha lemerítem az akksit, leveszem a propellereket, becsomagolva sem oldható meg?

Elsősorban a tapasztalt utazókhoz szólnék, én még soha nem repültem, jövőhéten fogok először életemben. Így ellehetetlenítik azt hogy vigyél akármit is? Meg sok mindenért fizetned kell, még ha vihetsz is.

Mit tud bezavarni az a kikapcsolt állapotban levő akksi nélküli drón? Nem repültem még, és nem értek ahhoz hogy ez mit okozhat, és hogy vitelezhető ki a drón szállítás, ha van rá mód. Ezért kérdezlek titeket.

Örülnék, ha lőhetnék már a drónom segitségével fotókat, főleg egy ekkora életre szóló élménynél. Nem hiszem hogy gyakori utazás lesz az ilyen.

Köszönöm a segítséget!


WizzAir, Budapest-London járat



2022. okt. 23. 20:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Utazómajom írja, hogy rendszeresen szokott drónnal utazni Wizzen is (egyébként korábban én is), rá is kérdezett. Azt mondták neki, ugyanúgy kezelik a drónokat is, mint a kamerát. Akksi legyen kivéve és mehet akár kézipoggyászban is.

[link]


Akksi mindenképp a kézipoggyászban lehet csak, feladósban semmilyen akksi nem lehet.


A propellerekre érdemes még figyelni, mert vannak olyan nagyobb drónok (pl. DJI Phantom, Inspire, Matrice, stb), amiknek kimondottan nagy, kés szerű propellerei vannak, amibe a szúró-vágó eszköz tilalom miatt beleköthetnek.

A Mavic és más zsebdrónokkal nem valószínűl, hogy lesz ilyen gond, de azért jobb leszedni róla a propellereket és külön vinni őket. Ha van feladós poggyászod is, akkor a propellereket inkább a feladósba tedd, ott késbe sem kötnek bele.

Ezzel mindjárt annak a problémának is elébe mész, hogy a reptéren belül nem szabad használni a drónt, de ugye ha a propeller a feladósban van, akkor eleve nincs is rá esélyed, hogy használd.

[link]


Arra is figyelj, hogy az érkező reptér/ország szabályai lehetnek akár szigorúbbak is, mint a miénk. Arab országokban pl. előszeretettel kobozzák el a drónokat már az érkezéskor és ha nem kobozzák el, akkor is hajlamosak lehetnek szigorúan büntetni a szabálytalan repülést. Mindenképp nézz utána a helyi szabályoknak!

[link]

2022. nov. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!