Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hazautazás Németországból...

Hazautazás Németországból lehetséges lejárt személyi igazolvánnyal, vagy kell helyettesítő-igazoló dokumentum?

Figyelt kérdés
2022. okt. 27. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem ellenőriz senki, akkor lehetséges.
2022. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemrégiben egy fordított irányú kérdés miatt utánanéztem a lejárt iratoknak. Egyes tagországok megállapodtak abban, hogy korlátozottan elfogadják a lejárt úti okmányt is. Az egyik feltétel az volt, hogy milyen régen járt le. Pontosan nem emlékszem, de talán ha egy évnél nem régebben. Ebben nagyon bizonytalan vagyok. Egy listában szerepeltek az országok, köztük Magyarország is.
2022. okt. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1 hónap
2022. okt. 27. 17:57
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem szokták ellenörizni. Meg ha csak rövid ideje járt le, nem igazán foglalkoznak vele egyédként sem.

De miért nem újíttatad meg Németországban? Ez lett volna a legegyszerübb megoldás

2022. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Erre nem mondok semmit :D
2022. okt. 27. 19:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem tudom, miért, egy email plusz kb fél óra és megvan. (Tapasztalat!)
2022. okt. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Repülővel problémás lehet, de autóval nem lesz gond. Pontosan úgy van, ahogy a #2-es írta, 1 éven belül lejárt okmánnyal hivatalosan is utazhatsz. Ezt az egyezményt Németország, Ausztria és Magyarország is aláírta.
2022. okt. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

#4

Attól függ. Nekem a konzulátusra kellene mennem ahol megújítják és az nem csak több száz km de időpontot is hónapokkal később kapsz. És még utána is hetekig kell várni amíg kész.


Ezzel szemben mikor otthon voltam, bementem az okmányirodába, fényképet csináltunk, aláírtam és pár nap múlva küldtek smst, hogy mehetek az újért.

2022. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!