Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mire kell számítani egy...

Mire kell számítani egy repülőúton az Usába?

Figyelt kérdés
Az óceán felett lesznek durva légörvények? Vagy milyen a repülés? Repülőn ültem már, de ilyen messze még nem mentem.

2022. nov. 8. 19:17
 1/3 BeefEater ***** válasza:
100%

Nyilván turbulencia bárhol lehet, de én még nem találkoztam vele. Ha egy szóban kellene összefoglalni: dögunalom.

Leszállás előtt a landing card-ot ki kell töltened, legyen nálad toll.

2022. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok reptéren már ilyen kioszknak nevezett érintőképernyős automatánál lehet kitölteni a nyilatkozatot és akkor már nem kell a repülőn papír alapon írogatni. Ha van a célállomáson kioszk, azt tudja a repülőgép személyzete és akkor nem osztanak szét nyilatkozati íveket. Ha osztanak, akkor jó eséllyel nincs kioszk, de mindenesetre toll azért legyen nálad. Ha úgy alakul, a belépésnél is ki lehet tölteni a papírt, csak időt nyersz vele, ha már a gépen megvagy.

Egyébként van fedélzeti szórakoztató rendszer előtted lévő üléstámlába épített kijelzővel ahol filmet nézhetsz.

Nem tudom melyik légitársasággal mész, de általában van egy étkezés 1-2 órával felszállás után, aztán lesz egy kb. egy órával leszállás előtt. Az egyik valami meleg kaja, a másik reggeli jellegű. A köztük lévő időben próbálj meg szunyálni betakarózva a kapott pléddel, inkább mint filmet nézz. Akár 2-3 óra alvásféle is sokat segít a megérkezés után. Tudom, hogy kényelmetlen, elsőre nekem sem nagyon ment, de érdemes tartogatni az energiát leszállás utánra. A két étkezés között illik lehúzni a sötétítőt az ablakon, a legtöbben meg is teszik néhány összeférhetetlen kivételével. Ha nappal repültök, 11-12km magasban az óceán fölött úgysem látsz semmit, csak a vakító fehérséget. A gép belső világítását is eszerint tekerik le. Ha 787-essel mész, ott központilag sötétítik el az ablakokat, bár egyénileg is variálható gombnyomással. Az ülés hátradöntésével várj az étkezés végéig, amíg el nem viszik a gönyöleget. Nincs értelme rögtön leüléskor hátradönteni, mert úgysem alszol abban az egy órában amíg felszálltok és elkezdik tologatni az italos majd kajás kocsikat, azután meg nem praktikus és udvariatlan is a mögötted ülőt arra kényszeríteni, hogy a képébe tolt üléstámlával vacsorázzon. Tényleg unalmas a hosszútávú repülés, ha majd elmúlik az újdonság varázsa neked is csak nyűg lesz. Sok ember sokáig van összezárva nagyon szűk helyre, ezért sokat segít ha másokra is odafigyelünk. Például arra, hogy tényleg csak akkor döntsük hátra egy hirtelen mozdulattal az üléstámlát, amikor már összeszedték a tálcákat poharakat. Nem vicces amikor ilyenkor ráborul a hátul ülőre egy asztal tartalma.

Ez a probléma nem annyira jellemző a 2-3 órás európai utakon keskenytörzsű gépeken.

Nem tudom melyik társasággal mész, attól is függ a fedélzeti ellátás, de amikor elcsendesedik az utastér, időnként járőröznek, hogy kér-e valaki inni, többnyire vizet, de hátra is mehetsz kérni valami innivalót.

A Lufthansa a covid óta egyre gagyibb, már azt is megszüntették, hogy két fajta kaja közül választhatsz, "chicken or pasta" helyett csak pasta van, de legalább az is valami selejt.

A LOT viszonylag jó kaját ad, az Iberia is, de ott a személyzettel lehetnek gondok. Az Austrian inkább a gyengébbek közé tartozik mostanában de az Air France például egészen kiváló. Az ázsiaiakon kívül talán ők adják a legjobb kaját turista osztályon.

A KLM is inkább a közepes szint fölött van. Előfordulhat, hogy az európai légitársaságnál veszed a jegyet, de az amerikai partner fog repülni veled. Mondjuk a Delta elég jó és röhej mennyivel nagyobb poharakat használnak, mint az európaiak. Úgy dönti meg a borosüveget, mintha nem lenne holnap. Csak mindig azt a k*va jeget erőltetik...

Étkezések után sűrűsödik a forgalom a vécéknél, érdemes tervezni.

Turbulencia előfordulhat, de nagyon durvát még nem tapasztaltam, pedig évente 5-6szor körberepülöm a földet. Ha kicsit megremeg a gép, már szól is a cockpit, hogy ülj a helyedre, felvillan az öv bekapcsolására figyelmeztető lámpa. Azt tanácsolják, hogy amíg a helyeden ülsz, mindig legyen bekapcsolva az öved, semmivel nem kényelmetlenebb, de ha hirtelen jön valami, több esélyed van sérülés nélkül megúszni. Én mindig bekötöm magam.

Arra számíts, hogy belépésnél előfordulhat, hogy ijesztően nagy tömeg áll majd sorba a border controllnál, sokáig is tarthat mire kijutsz és indulhatsz a rental car shuttle-hoz

2022. nov. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon unalmas lesz a repules. Van egy kis monitor amin lehet jatszani, vannak zenek, filmek es lehet nezni hogy hol tart a gep, mennyi ido van hatra, milyen magassagban repulsz, stb.

Amit en javaslok hogy legyen a tableteden vagy a telefonodon film amit nezel, jatek amihez nem kell internet es tolts le elore zeneket is.

Valami nassolni valot vigyel mert nem sok kajat adnak a gepen, a covid ota meg megjobban sporolnak ilyeneken.

2022. nov. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!