Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Csak én félek ennyire?

Csak én félek ennyire?

Figyelt kérdés

Szerintem igen.

Vettem repülőjegyet, 3 héttel az utazás előtt németbe. Nem fogok felszállni. Pánikolok egy hete, akkor nem gondoltam bele, hogy nem véletlen nem mentem ki közeli rokonokhoz se Angliába, akik 8 éve kint vannak és folyton hívni akarnának.

Rettegek, aludni nem tudok, tehetetlenség van a levegőben, és 10km az marha magas.

Elég egy apró probléma a gépben és már meghalt mindenki, köztük én is.

Ellazult csavar valahol amit nem látnak, beakadt abroncs, szuicid hajlam a pilótában, kilyukadó üzemanyagtartály, baromi erős turbulencia.

Hiába mondja bárki bárhol barmennyiszer, de ez a legbiztonsagosabb! Ezt nem tudom így gondolni, mivel mondjuk 10 ezerből 1el van gikszer az fix halálos, de mondjuk autóbaleset ( nyilván több van, mivel eleve több gépjármű van a világon) hiába több van, nem mindegyik halálos kimenetelű. Himalája magasságról zuhanva, vagy ami ezt kivaltja, kB baszhatja mindenki...


2023. jan. 5. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én már jó párszor repültem, és lehet, hogy nem foglak tudni megnyigtatni azzal amivel most próbállak, de azért megpróbálom.

Szóval valóban ez a legbiztonságosabb utazási módszer, de az nem igaz, hogyha valami baj van a levegőben, akkor kész, meghaltál. Ezeket a gépeket úgy csinálják, hogy megnézik, hogy mi az ami elromolhat és tesznek rá valami biztosítékot, hogyha elromlik akkor se legyen baj. Sőt! A biztosítékra is szoktak valami biztosítékot rakni. Nem vélrtlen van a gépekem 2-4-6-8 motor. Ha az egyik elromlik még ott van a másik. De tegyük fel, hogy mindegyik egyszerre elromlik, ami igen valószínűtlen, de tegyük fel. A gépnek a gyorsasága akkor is megvan. Az irányítási rendszerek megvannak. Egyszerűen a gépet vissza lehet vitorlázni kb bárhova. Sőt, ha az egész gépen elmegy az áram, ami még a valószínütlennél is valószínűtlenebb, de HA elmegy, és mind a kettő-három dolog ami tárolja energiát egyszerre tönkremegy, még akkor is le tudják rakni biztonságosan a gépet a piloták egy folyóra vagy laposabb földterületre, mivel képesek a lz irányítást manuálisan ázvenni a gép felett, nem folyik ott minden elektronikusan.

Én elhiszem, hogy félsz, nekem is ijesztő volt először, de a repülőgépeket úgy készítették, hogy olyanra is gondoltak amire valszeg még te sem. 40-50 évvel ezelőtt történt balesetekből annyit tanultak, hogy mára már 5-10 évente történik VALAMI. És ez a valami is a legtöbbször apróbb meghibásodás ami miatt inkább leszálnak, mintsem bái legyen, tehát ezeknek a problémáknak nincsenek már sérültjeik, nemhogy áldozataik. Én úgy kb 40-50-szer repültem már és SEMMI nem törtênt velem.

Nem tudom, hogy ezzel sikerült-e megnyogtatnom téged, lehet nem, de én elmondtam, hogy én miért nem félek a repüléstől. Azért, mert mára már úgy csinálják ezeket, hogy mindenre gondolnak, nehogy valami baj legyen. És valóban gondoltak mindenre, mert a bajok olyan ritkák, hogy több évente fordulnak már csak elő.

2023. jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jókat írtál, de ha mondjuk valamitől kettétörik a gép (elektromos zavar miatti tűz, robbanás, lepuffantják, etc), akkor tok mindegy milyen biztonsági ovintezkedesek vannak
2023. jan. 5. 22:24
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, ha lepufantják, akkor valóban nincs mit csinálni. 😀


Ellenben az a gépben történő zavarokra, pl amit mondtál elektromos zavar, már azokra is van biztonsági megoldás.


Nyugodtan lepontozhatsz, de szerintem ezen a ponton már csak te beszéled be magadnak, hogy "biztos valami baj fog történni", mert konkrétan a repülés legveszélyesebb része a reptérig tartó kocsiút.

2023. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a fejedben van, saját magadat paráztatod.


Apukám nagyon félt repülőre ülni, ő régen mindig azt szajkózta hogy ááá hogyne, inkább megy busszal, kocsival de felszállni nem fog. Azt mondta fogjam majd a kezét miközben felszállunk :D Szóval rendesen félt. Aztán ahogy felszállt a gép teljesen lenyugodott, a visszafele útnál már a felszállás előtt bealudt. :) Amikor fent vagy nem is fogod érezni. De egyébként a légiutaskísérők is ott lesznek, ők is megnyugtatnak jobban figyelnek rád ha látják hogy félsz.

2023. jan. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A felszállás utáni harmadik percig érdekes a repülés. Számomra nem is a felszállás a legérdekesebb, hanem amikor az ablakból látom fel-leszállnina többi gépet. Olyan, mintha CGI lenne, ahogy a mozdulatlan testet húzzák végig a virtuális zsinóron.

Ha engem kérdezel, akkor ezt a háton percet kell csak átvészelned. Ma már online check-in van, szóval a reptéren se kell órákat rettegned, mire megnyitják az utat.

Sajnos jobbat nem tudok mondani, valami nyugtató esetleg.

2023. jan. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Igen.
2023. jan. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy mért vettél rep.jegyet, ha ennyire félsz tőle.

Ismertem egy nőt, aki Svédországba költözött ki (dolgozni), onnan járt haza a szüleihez, barátaihoz Mo-ra. És busszal, komppal mert ő is repülés-fóbiás volt.

Most akkor elpazaroltad a rep.jegy árát és nekiállhatsz szervezni a vonatot magadnak.

(Pont Németország olyan hely, ahová vonattal vagy autóval is könnyen el lehet utazni.)

2023. jan. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha tulelem írok. Ha nem írtam, halott vagyok
2023. jan. 6. 06:21
 9/15 NTBS ***** válasza:
100%
Ne félj, nem lesz semmi baj.
2023. jan. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Ha betartod a szavad, elég biztos vagyok benne, hogy írni fogsz nekünk. Ne feledd, a repülés legveszélyesebb része, az út a reptérre.😉
2023. jan. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!