Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Második keresztnév lemaradt....

Második keresztnév lemaradt. Gond lesz belőle beszállásnál? Wizzair

Figyelt kérdés

Sziasztok! segítséget szeretnék kérni. 😰

Biztos mindenkinek már a fülén folyik ki a válasz, de azzal a bizonyos második keresztnévvel kapcsolatban kérdeznék. 🫣A mai napon megcsináltam az utasfelvételt viszont órákkal később eszembe jutott, hogy a páromnak van egy második keresztneve is amit én nem írtam hozzá és ami nem szerepel a beszálló kártyáján viszont a személyigazolványán igen. 😩Szóval érdeklődnék, hogy fel mehet-e így is a repülőre vagy pengessek ki 40 ezret a wizzeirnek névváltoztatásért?! 😩😩😩😩

Több gyakori kérdés oldalon is láttam válaszokban, hogy nem gond, de inkabb frissebb tapasztalatokra lennék kiváncsi (parázok na).

Illetve többen írták, hogy elég ha csak az okmány számok egyeznek viszont nekem az applikációs utasfelvételnél még csak nem is kérte (értem, hogy schengeni térségen belül nem kötelező megadni de azért kérhette volna).

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat! ❤️😇



2023. febr. 10. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem lesz gond!

Schengen-en belül a wizz nem kér okmányadatokat.

2023. febr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ez már annyiszor le volt írva ide: Foglaláskor nem becenevet írunk, nem más nevét, nem a szomszédét, nem azt ahogy te szoktad becézgetni szex után, nem a házi kedvenc nevét mert jó poén, hanem az adott emberét ahogy a úti okmányában szerepel. Ha meg nem vagy benne biztos, hogy hogy hívják az adott személyt, legyen az akár a férjed, akkor kérdezd meg. Az a biztos. Nem szoktak vele általában sokat foglalkozni, de ha éppen kifogtok egy kekeckedős ground crew-t akkor a párod szépen marad itthon.
2023. febr. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Soha nem írtam be a második keresztnevemet, a kutyát nem érdekelte eddig.
2023. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
2: utazzál már el valahova, talán ellazulsz xD
2023. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Ez volt az első foglalásom és az első repülésem elé nézek, úgyhogy úgy gondolom hibázni emberi dolog mert mi másból tanulunk. Én egy életre megtanultam mert azt a parát senkinek nem kívánom. Köszönöm mindenkinek aki azt írta nem lesz gond meg, hogy saját tapasztalatból írjátok!!!

Végül felhívtam egyébként a o6167775o5 telefonszámot amin az ügyintéző egy szó nélkül segített díj mentesen! (Ergo végül sikerült rá tennünk a beszállóra azt a bizonyos keresztnevet) Üzenem a hibámba esőknek, hogy véletlenül se fizessetek online névváltoztatásért mert telefonon díjmentesen megcsinálják!!!

2023. febr. 11. 10:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5

A foglalás után valamennyi ideig ingyen lehet online is változtatni. Meg ez hivatalosan nem névváltoztatás csak a fapados ezért is próbálna lehúzni mert nem más nevére iratnád át a jegyet, csak hát a fapadosoknál legtöbbször semmi nem megy úgy ahogy kéne.

2023. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt már, hogy a titkárnő véletlen kétszer írta foglaláskor a keresztnevemet, tehát nem mondjuk Vágó István, hanem István István szerepelt a beszállón. Jó, én sem ellenőríztem, végül is valaki fizetést kap azért, hogy rendesen legyen foglalva, de hát ki nem hibázik néha. Persze beszálláskor kiszúrták, 60 eurót kellett fizetnem, hogy így is felengedjenek
2023. febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5

Alapvetően már ezért is fizetned kellett volna, mázlid volt, hogy kifogtál egy jó fej ügyintézőt. Amúgy aki esetleg hasonló hibába esik tudja azt is hogy ryanairnél a foglalást követő 48, a wizzairnél 3 órában ingyenes a névváltoztatás és az online felületen is meg lehet ejteni.

2023. febr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!