Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőn bicska használat?

Repülőn bicska használat?

Figyelt kérdés

Na tudom nem lehet. Csak nekem mégis sikerült, és tök legálisan.. :D


Céges úton voltam 2020 elején (még a lezárások előtt) Svájcban. Nyilván onnan azzal a bizonyos bicska márka nélkül nem szabad hazajönni :D De mindig rohantuk elefelejtettem venni.


Na aztán indultunk haza. Reptér Svájcban, ahol még a kisollót de még kb a körömvágót is elvették (ott is átlátszó dobozba dobálták elrettentésül), ahogy minden más reptéren.


És erre a security check után a shopokban mit árulnak? Svájci bicskát vazze... hát becartam najdnem. Vettünk is. És még csak biztonsági tasakba (mint a piáknál) sem rakták.


A repülőn elővettem a szendvics evéshez, jó poén volt. Még videót is csináltam róla. De kollégám tök parás lett hogy tegyem mel, mert letartóztatnak minket... :D


Most akkor hogy is van? Kisolló nem mehet fel. Egy normál méretű sváci bicska meg oké? Amúgy nem is kicsi, kb 7 cm pengehosszúságú volt. Nem beszélve hogy még csomó szúró/vágó kiegészítő is volt benne. Tehát nem egy mikro fogpiszkáló. Csak a fő pengéje volt olyan hosszú mint egy kisolló teljes hossza :D


Abban biztos vagyok hogy ha a security check előtt a táskámban lett volna, tuti elveszik. Akkor meg hogyan árulhatják? Vagy mi értelme elvenni, ha utána meg megvásárolható?



2023. ápr. 17. 22:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Svájc? Nagy felhúzós ketyegő ébresztőórát nem árultak? Az órákról is híresek. Ha a kézi poggyászodban ketyegett volna valami esetleg félúton még csörögni is kezd..
2023. ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Ja, biztosan soha, senki sem gondolta ezt végig a szarráauditált repülőterek és szabályozó hatóságok sokezer fős szakembergárdájàból. Persze.
2023. ápr. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A gépben nagy kárt nem tudsz vele csinálni.
2023. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#2:

Most mivel kapcsolatban vagy szkeptikus?

- Hogy a reptér biztonsága nem volt átgondolva? :D

- Vagy hogy nem hiszed hogy bicska kapható a security check után? :D

2023. ápr. 18. 11:02
 5/17 A kérdező kommentje:

#3:

Szerintem nagyrészt nem emiatt nem engedik fel. Hanem hogy a személyzet vagy más utas ne legyen támadható "fegyverrel".

2023. ápr. 18. 11:04
 6/17 anonim ***** válasza:
Ilyen a reptéri logika.
2023. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Ez azert megdöbbent! En egy hibara tippelnek a rendszerben. Van itthon is ez a max pengehossz, azt hiszem pont 7 cm alatt kell legyen, de azert a vagott sebeg sokkal gonoszabbak a szúrtaknal a !legtöbb! esetben, szóval nagyon durva!
2023. ápr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7

7 cm alatti pengehossz alatt sem engedik fel a repulore, nezd csak meg a plexi dobozt amibe gyujtik. Kb mindent elvesznek ami eles vagy hegyes. Tok mindegy mekkora...

2023. ápr. 18. 18:54
 9/17 anonim ***** válasza:

Amerikába is tilos nyershúst bevinni, de ez nem jelenti azt hogy országon belül ne lehetne húst kapni.

Vagy itthon is elveszik a határon az ukrajnából jövőktől a rejtegetett sok doboz ukrán cigit, pedig itthon is lehet cigit venni. :)

2023. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jóóóólvan oké, te vagy a 007-es mekkgájver aki feljutott egy gépre gyilkos eszközzel. Megvolt a 3 perc hírnév, most már mehetsz mosogatni!
2023. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!