Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Magas vérnyomással repülni ?

Magas vérnyomással repülni ?

Figyelt kérdés

Hàtha van itt valaki tapasztalt :)


Sziasztok,


A repülésnek mik az élettani hatásai ? Felviheti a vérnyomást/pulzust (az izguláson kívűl, ha olyan az ember) ?


Nem állandoan magas a vérnyomásom, általában 110-130, de néha kiugrik 160-ra, ilyenkor veszek be tensomint.


A pulzusom viszont 70-80 között van eleve nyugalmiban, az evés után kiugrik akár 100-ra is, arra nincs semmim.


Kaphatok szívrohamot ezekkel az értékekkel egy 1,5 órás repülő úton ?


Nyáron munka miatt kb. 8 alkalommal meg kell majd tegyem.


Köszi !



2023. máj. 20. 22:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
vedd be előtte a gyógyszert
2023. máj. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi, én is erre gondoltam, de ez a tensomin mindenképpen visz le belőle és ha éppen nem magas akkor vajon nem csinálok vele "nagyobb bajt?"
2023. máj. 20. 23:24
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

"evés után kiugrik akár 100-ra is, "


Ezt kellene kivizsgaltatnod, ez jelezhet eleg sokmindent.

MINDEN eves utan 100, vagy csak ha bizonyos eteleket eszel?


Amugy a masfel oras repulout alatt nem eszel, es akkor nem fog kiugralni a pulzus.

A Tensiomin alkalmankent valo szedesevel pedig tobb bajt csinalsz, mintha csokkentett adagban, de minden nap szedned, ahogy kell.

2023. máj. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Nekem magas a vérnyomásom, reggel-este gyógyszert szedek rá, de repülőutakon nem veszek észre semmi változást. Persze nem méregetem közben, hogy felment e, de nem gondolnám, hogy egy rövidebb, vagy akár hosszabb út is befolyásolná.
2023. máj. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell emiatt aggódni. Tensiomint pedig semmiképpen ne vegyél be megelőzési céllal!
2023. máj. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Lehet. Semmi panasz 10 óra alatt sem, évtizedeken át.


1 Aspirin Protect fontos inkább nagy utakra a hosszú ülés kevés mozgás miatt, trombózis elkerülésére, de 4-5 óra alatt ez se probléma.

2023. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Ha magas vernyomasod van, arra kapsz állandóan szedendő gyógyszert. A tiéd innen nézve normális, max bizonyos helyzetekben nyilván a stressz hatására emelkedik. A vilagon semmi bajod nem lesz q repulestol.

Gyógyszert meg ne szedj cukorkakent

2023. máj. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
#6 A felvetésed teljesen jogos, nekem már lett trombózisom hosszú repülőút miatt. Az orvosok nekem azt mondák, hogy az Aspirin protect ez ellen hatástalan sajnos. Más komolyabb véralvadásgátló kell ha valaki biztosra akar menni, én injekciót szoktam íratni. Többségnek valószínűleg egy kompressziós harisnya is megteszi és a sok ivás.
2023. máj. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
8: ha ennyire súlyos az esélye valakinél, akkor a doki felirhat warfarint vagy a napi 1 aspirin p. 4-5 nappal út előtt már elkezdhető.
2023. máj. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az Aspirin senkinek sem jó mélyvénás trombózis megelőzésére.


[link]

2023. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!