Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » 17 évesen lehet szülői engedél...

17 évesen lehet szülői engedély nélkül repülni Európán belül?

Figyelt kérdés
Rám küldheti a rendőrséget például? Mert repülni egyedül, felnőtt kísérete nélkül már teljesen szabályos 16 év felett, viszont arra lennék kíváncsi, hogy szükséges-e hozzá szülői engedély.

2023. jún. 9. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően igen, de a fogadó ország beutazási feltételeit is figyelembe kell venni.
2023. jún. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Angliába mennék, ott van erre bármiféle korlátozás?
2023. jún. 9. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2023. jún. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor a 2 lányom kijött hozzám otthonról, ugyanezt a kérdést tettem fel itt és mindkét válasz megérkezett. Szóval készítettem egy mindkét szülő által aláírt papírt, egyik oldalán magyar, a másik oldalán angol szöveggel, hogy én is és a nejem is engedélyezzük a kiutazást. Ráírtuk, hogy milyen címen fognak lakni és én fogom várni őket a repülőtéren, amihez telefonszámot is adtam. Így egyértlemű volt, hogy senki nem kényszertette arra őket, hogy elhagyják az országot és például én "elraboltam/elraboltattam" őket otthonról.


Magyarországon nem kérték, bár a lányaim (16 és 13 évesek voltak akkor) odaadták, amin csak csodálkoztak, hogy ez meg micsoda. Az angol oldalon is ugyanez volt, annyi különbséggel, hogy felhívtak, hogy várok-e valakit külföldről. Mikor elmondtam, hogy igen és hogy kicsodákat, akkor elengedték a lányokat és fel tudtam őket kapni a kijáratnál.


Szóval azt mondom, hogy ha van rá mód, akkor legyen egy ilyen papír, így ha valakinek baja van, előveszed, ha pedig senkit nem érdekel, akkor legfeljebb megutaztattál egy darab papírt. Bár a kérdésedből érzek némi ellentétet ezzel kapcsolatban (Rám küldheti a rendőrséget?).

jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!