Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőre felvihető táska...

Repülőre felvihető táska lehet nagyobb?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Wizzairen a felvihető táska mérete 40x30x20 cm. Ha a hátizsákom alapvetően nagyobb, de nem pakolom tele, ezért bele tudom rakni az ellenőrző rekeszbe, felvihetem pluszköltség nélkül?

2023. jún. 19. 16:36
A kérdező szavazást indított:
Nem számolnak fel pluszköltséget
Felszámolnak pluszköltséget
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

De nem írtad mennyivel nagyobb. Ha 10x8 centivel, azt biztos hogy nem engedik fel pótdíj nélkül, akkor sem ha belepréseled. Ha mondjuk a szélesség 42 és nincs tele, akkor azt valóban nem veszik észre. De erre a rekeszbe préselésre se nagyon appellálj, mert ha nagy a különbség hiába próbálod beletuszkolni, mielőtt belenyomnád már repül is a pótdíj. Vagy nem. Inkább vegyél egy kisebbet vagy kérj kölcsön egyet!


A fentiekre természetesen nincs garancia, mert élethelyzete válogatja. Van amikor egyáltalán nem törődnek vele, van amikor 2 centire is ugranak, szóval a kérdésre így konkrétan biztos választ adni nem lehet.

2023. jún. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hosszú évek ágazati tapasztalatával a hátam mögött mondom, hogy ne legyen nagyobb a csomagod a megengedettnél. A beszállító személyzet mindig a légitársaság előírásai szerint jár el. Ha szigorúak, az nem az ő bűnük.
2023. jún. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hosszu évek tapasztalata alapjan mondhatom, hogy nyugodtan lehet nagyobb, foleg ha nincs megpakolva es belefer a keretbe.


Ha belefer a keretbe, akkor nem tudnak mivel megfogni


A gepen viszont ne a felso csomagtartoba tedd, hanem a szek ala

2023. jún. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A döntő kérdés, hogy mennyire merev az anyaga, vagyis mennyire tartja a megadottnál nagyobb méretét.

Az előírás szerint a táskának kényelmesen, erőltetés nélkül bele kell férnie a mérőkeretbe.


Egy puhább, lazább szövet hátizsák anyaga magától is összeesik, ha nincs kitömve. Ha nem pakolod tele, akkor az üresen maradt nagyobb térfogata könnyedén beigazítható a mérőkeretbe. Így nem kell gyömöszkélni és a méretszabályozás szempontjából mindegy, hogy a táska mennyivel nagyobb, akár egy sátor is lehet.


Egy merevebb, vastag szivacsozású fotós hátizsák, vagy pláne egy merev műanyag/bőr falú utazó bőrönd mérete üresen is ugyanakkora marad, mintha tele pakolod és szinte felesleges is erőltetni, mert jelentősen kisebb nem lesz.

2023. jún. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ryanairrel nem tudom, mi a helyzet, régen utaztam velük, de WizzAirrel úgy tapasztaltam és másoktól is azt hallottam, hogy a hátizsákokat szinte egyáltalán nem méregetik, csak ha már ránézésre is látszik, hogy nagyobb és nehezebb lesz a megadottnál, ezért biztosan fent fog akadni (csővázas, merev falú, nagy méretű, degeszre tömött, látszik, hogy alig bírod el, stb).

Ha ránézésre pont a határon mozog, akkor nagyobb eséllyel átcsusszan. Állítólag a gurulós bőröndöket mindig mérik, mert ott a kerekek, fogantyúk, húzó karok miatt nagyobb eséllyel akadnak fenn utasok, így inkább azokra koncentrálnak, nem a rugalmasabb hátizsákokra.


Viszont az emberi tényezőn is nagyon sok múlik. Függhet a személyzet rugalmassága attól is, hogy épp mennyire fáradtak/kipihentek, jó/rossz kedvűek, mennyire akarnak épp minden áron kötözködni, vagy a lehetőségeik keretei közt rugalmasabbak lenni, stb.

2023. jún. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!