Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan működik pontosan a...

Hogyan működik pontosan a túlfoglalás (overbooking)?

Figyelt kérdés

A történet azon része világos, hogy a légitársaságok több helyet adnak el, mint ahány férőhely valójában van a gépen. Arra számítanak, hogy az utasok egy része nem jelenik meg a beszállókapunál indulás előtt.


Utasként tudhatom előre, hogy az én esetemben történt-e túlfoglalás? Feladott csomag és választott ülőhely nélkül checkoltam be online 24 órával az indulás előtt. A beszállókártyán szerepel a véletlenszerűen kiosztott ülőhely száma. Ebben az esetben biztos az ülőhelyem vagy előfordulhat elméletben az is, hogy nem csak túlfoglalás történt, hanem konkrét ülőhelyeket is többszörösen osztottak ki?


Hogyan néz ki azon utasok beszállókártyája, akik a túlfoglaltak közé tartoznak? Ők is kapnak ülőhelyet a check-in során?



2023. júl. 31. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Ez csak covid utani nyitasnal okozta a problemat, mikor elkepeszto mennyisegu ember utazott. Normal esetben meglepoen sok a lefoglalt, de megsem hasznalt repulojegy. Ezert merik csinalni. Egy-ket eve az egy extrem helyzet volt.
2023. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj emiatt, nagyon kicsi az esélye.
2023. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tényleg kicsi az esélye. Igazából a check in az a pont, ahol eldől, mennyi utas is lesz ténylegesen. Aki akár online, akár a reptéren jelentkezik a járatra, azt tekintik biztos utasnak. Így igazából akkor van csak egy kis kockázat, ha nagyon a folyamat legvégén jelentkezel a járatra.


Ezen kívül van, hogy kisebb gépet küldenek a járatra a tervezettnél, ez sem túl gyakori, de az utasnak és személyzetnek egyaránt színtiszta szopàs. (És a gépek beosztásáért felelős embereknek sem öröm, hanem jellemzően késésből vagy műszaki okból eredő kényszer.)

2023. aug. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ritka.

A Ryanair azt állítja náluk nem is fordulhat elő.

[link]


Sokat repülök, egyszer Aer Lingus Amsterdam Dublin járaton volt, a másik a Lufthansa Frankfurt Budapest járatán (ez utóbbi karácsonykor). Ez az elmúlt 15 évben, úgy hogy havonta többször is repülnöm kell.

2023. aug. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lofefi ***** válasza:

Az overbooking teljesen természetes, és okos emberek találták ki. Akik néhány évtizeddel többet jártak rendes iskolákba, mint az átlag ember. Pontos statisztika alapján becsülni tudják, hány ember marad le az adott járatról.

Neked ezzel nem kellene foglalkoznod. Részbnen mert semmit nem tudsz magáról az üzleti háttérről, részben mert nem állnak rendelkezésedre az adatok, részben mert te ezen csak szerencsével nyerhetsz.

Egyébként olvass. De kérlek, ne gyakorit :)

2023. aug. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én mostanában rendszeresen félig üres gépeken utaztam, szóval szerintem egyáltalán nem olyan gyakori.
2023. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!