Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mar nezte wizzair ryanair a...

Mar nezte wizzair ryanair a kezipoggyaszt?

Figyelt kérdés

Nekem soha, ez azert van ,mert neten csekkoltam be? Most fogok repulni es most eloszor nem munka miatt, hanem magan es nagyon picit nagyobb a taskam( ha ossze huzom a kezemmel van az kisebb is sokkal, csak ilyen anyag taska, nem tartja erosen magat ,remelem ertitek)

Ha nem a repteren csekkolok be, akkor ezt elkerulhetem?


2023. aug. 6. 23:23
 1/7 A kérdező kommentje:

Meg a biztonsagi ellenorzeses kapun nem is tudjak mivel repulok

Ezt sosem ertettem…mikor nezik?

2023. aug. 6. 23:26
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Megismételnéd a kérdést magyar nyelven?
2023. aug. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a biztonsági ellenőrzésnél, hanem a beszállításnál ellenőrzik a kézipoggyász méretét
2023. aug. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ahh koszonom szepen!
2023. aug. 7. 00:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Még az utasbiztonsági ellenőrzés előtt van egy keret amibe ha kérik be kell raknod a csomagod. Tölem még soha nem kértek ilyet. De Párizsban volt olyan amikor látták, hogy egy-egy zacskóval vagy rediküllel vagy laptoppal több van mint a megengedett akkor azt mondták pótdíj lesz ha nem tünnek el a dolgok. Mindenkinek sikerült begyömöszölnie mindent.
2023. aug. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Még régen nézték, az utóbbi 2 évben nem, pedig tuti, hogy telipakolva túlléptem a keretet, , de az enyémnél sokkal nagyobb hátizsákokat is gond nélkül felengedtek. Csak a látványosan nagyobb plusz csomagba kötöttek bele, pl. valaki egy nagyobbfajta banyatankot akart kézipoggyászként felvinni. 😀
2023. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A biztonsági ellenőrzésnél azt nézik h megfelel-e a biztonsági szabályoknak, tiltott dolgok nincsenek-e benne. Darabszámmal, mérettel ott nem foglalkoznak.


A légitársaság méret és súly szabályait a beszállításnál vizsgálják. Ha van feladott poggyász, akkor a check-in pultnál is ellenőrizhetik a kézipoggyászodat is. Ha online check-in és csak kézipoggyász, akkor nem mész a check-in pulthoz, így ott nem is találkoznak veled. Ilyen esetben csak a beszállító kapunál ellenőriznek.


Ha ránézésre stimmel a méret, akkor nem szoktak vele foglalkozni. Puha hátizsákokkal szinte soha, csak akkor, ha feltűnően nagyobbra van pakolva a megengedettnél, vagy látszik hogy alig bírod el. Általában a turulos bőröndöket mérik, mert azok esélyesebb, hogy túlméretesek. De sokszor még azokat sem. Elég sok táskát mértek már, legtöbb esetben tudják ránézésre is hogy melyikkel lesz gond.

2023. aug. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!