Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ryanair poggyász minimálisan...

Ryanair poggyász minimálisan nagyobb a standardnél, mik a tapasztalatok, szigorúan ellenőrzik?

Figyelt kérdés

Priority jegyet váltottam, mert nem szerettem volna feladni, de korábban még nem repültem így.

Elméletileg ebbe belatartozik egy kézi poggyász és egy 10 kg-os (55 x 40 x 20 cm-es) poggyász a fedélzeten. A bőröndöm kb 45 x 35 x 23 cm.... mennyi az esélye, hogy belekötnek? Pár centin is fent szoktad akadni?



2023. aug. 19. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

A maximális méretet nem véletlenül maximálisnak hívják, nem pedig ajánlottnak. Ha egy milliméteren is múlik, hogy nem fér be az ellenőrző keretbe, az nem oszt, nem szoroz. Nem fért be, ennyi, ami számít.

Mellesleg ritkán szoktak méricskélni, szóval túlságosan nem kell ráparázni. De ha mégis mérnek, akkor nem fog számítani hogy csak egy picivel nagyobb.

2023. aug. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én még olyan bőröndöt nem láttam, se puhát, se keményet, amit 3 cm-el ne lehetett volna összenyomni, függetlenül attól, hogy mennyire volt tele. Ne aggódj, semmi gond nem lesz.
2023. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Már szinte naponta megkérdezi valaki.

Ha befér a keretbe viheted, ennyi. Ha nem, akkor kézi feladás: 20-30 ezer Ft.


Sokszor nem ellenőrzik, de ha nálad pont igen, akkor ez nem fog vígasztalni.

2023. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem lesz gond. A priority-sokkal nem szívóznak. Ez még szerintem a keretbe is beleférne.
2023. aug. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"A priority-sokkal nem szívóznak"

Dehogynem.

2023. aug. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 4-essel, az elmúlt években több mint százszor utaztam 55x40x23-as Samsonitetal, Ryanairrel és Wizzairrel is priorityvel, de sosem volt vele gond, sosem mérték le. Azokat mérik, melyek szemmel láthatóan sokkal nagyobbak.
2023. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Azokat mérik, melyek szemmel láthatóan sokkal nagyobbak."

Azokra nyilván rácsapnak, amik látványosan nagyobbak a megengedettnél. De bizony olyan is előfordul hogy szúrópróbaszerűen kiválogatnak egyeseket akiknek bele kell próbálni a keretbe. Kb egy tucstszor repültem eddig, ez alatt egyszer esett meg, akkor tényleg random emberekre mutogattak. Még olyan is akadt akinek pont látványosan kisebb volt a bőröndje a maxnál, szóval biztos nem túlméretesség miatt szúrták ki.

2023. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Én egy nagyjából 3-4 centivel nagyobb mélységű hátizsákkal repültem eddig európai fapadosokon minimum 100 szektort, nulla alkalommal ellenőrizték, azokat csesztetik, akik egy 50 kilós hűtőszekrényt próbálnak felcipelni.
2023. aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én csak kb. 20-30x repültem a hulladék ryanairrel, de egyik alkalommal szó szerint mindenkit ellenőriztek.

Persze lehet kísérletezni.

2023. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!