Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Egy 10+ órás repülés turista...

Egy 10+ órás repülés turista osztályon nagyon kényelmetlen?

Figyelt kérdés

2023. szept. 12. 01:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem, azért már nem 1960-at írunk.
2023. szept. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
1960-ban valószínűleg kényelmesebb volt a turistaosztály, mint ma.
2023. szept. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez erősen függ a testalkatodtól és a géptől, de általában ilyen hosszú utakra nagy gépekkel mennek. Nekem a Boeing 787 dreamliner kifejezetten kényelmes volt és tetszettek a nagy ablakok. Az Airbus A330 egy kicsit szűkebb volt, de ki lehetett bírni.
2023. szept. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igen, de 190 cm vagyok. Fiatalkoromban persze röhögve kibírtam mozdulatlanul szinte, de ma már félek egy ekkora úttól.
2023. szept. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem (170 cm) semmi problémám nem volt.

Férjem (190cm+) már jobban nyomorgott, de ő is kibírta azért.

Persze ha egy székben órákon át ugráló kölyköt fogsz ki az előtted lévő ülésben, akkor érdemes szólni a szülőknek, ha maguktól nem jut eszükbe leállítani, mert az nagyon fájdalmas tud lenni...

2023. szept. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Hát én bele szoktam dögleni kb, főleg hogy míg mások ülve alszanak, addig én egy percet sem tudok de kinek mi

Egyik legszarabb dolog a világon


Ilyenkor utálom a gazdagokat

2023. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Aludni igen, de eltolteni valahogy a tiz orat ebren nem. Igy aludni lathatoan sokan tudnak azert, nekem nem megy.
2023. szept. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Párom 195 cm, 130 kg, de viszonylag könnyen kibírja az ilyen hosszú utakat. Ha nekem nem kellene felállnom pisilni, akkor fel sem kelne, simán végigülné. A 2-3 órás fapados járatokon sokkal jobban szokott szenvedni.
2023. szept. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Attól függ mivel utazol.
2023. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Turistaosztályon még a legmodernebb gépeken is olyan ergonómiailag tragikus székek vannak, hogy azt képzelem direkt csinálják így. A modernebb gépeken (Dreamliner, A350) talán valamivel jobb a helyzet, de például a 777-est utálom. A 737 vagy A320 ugyanolyan sz*r, csak azok rövidebb távokat repülnek. A fapadosokon több ülést préselnek ugyanakkora térbe, ezért szűkebb a lábtér.

A távolsági repülés turistaosztályon mindenképp kényelmetlen. Aki azt mondja nem, az hazudik. A premium economy ülések sem sokkal kényelmesebbek, viszont kicsit szélesebbek és ha mondjuk a sima coach leosztása 3x3x3, vagy 3x4x3, akkor a premium economy nagy kegyesen 2x4x2.

Ha igazán kényelmesen akarsz utazni, akkor nem kell gazdagnak lenni, elég, ha a céged fizeti a business class jegyedet. Azok az ülések vízszintbe rakhatók, lehet aludni bennük. Persze csak a távolsági járatokon, az Európán belüli ráhordó járatokon a business class egy vicc. Fapadosokon meg nincs business, se távolsági repülés.

Akkor lehet kicsit nyerészkedni, ha mondjuk a melletted lévő ülés szabad, mert az sokat segít, ha nem ér össze a könyökötök. A magasabbaknak a lábtér mindenképp szűkös. A legsz*rabb full flight esetén turistán utazni. Covid előtt velem többször előfordult, hogy a teljes középső négyesen egyedül voltam, olyankor kompromisszummal de vízszintesbe tudtam tenni magam alvás céljából. Egyébként mindenki meg tud tanulni turistaosztályon aludni, csak van akinek több alkalom kell hozzá. Eleinte én sem tudtam elképzelni.

Meglepően gyorsan "elrepül" az idő és arra kell gondolni, hogy hova mész és miért. Ki lehet bírni, de nyűg

Ha online becsekkoláskor földobja a rendszer, hogy upgrade-elhetsz business classra 150 dollárért, akkor gyorsan fogadd el, mert ha te nem, akkor valaki más gyorsan le fog csapni rá és ilyenkor ingyen upgrade nem lesz. Ez még ennyit megér 10+órás utaknál. Bár én boomer vagyok, de let*jom, mindent kibírok

2023. szept. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!