Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Akinek műtét miatt van orvosi...

Akinek műtét miatt van orvosi fém a szervezetében! Hogy oldjátok meg a repülést?

Figyelt kérdés

Még soha nem repültem, nem tudom mi ennek a menete. Becsipog-e, kell-e igazolás, ha igen, honnan, hány nyelven, stb.?


Aki hasonló helyzetben van, és írna egy kicsit bővebben arról, hogyan oldható ez meg a lehető legkevesebb reptéri jelenettel, annak nagyon hálás lennék!


Köszönöm!


2023. szept. 22. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Sok ilyen kérdés volt már itt a gyakorin, már én is többre válaszoltam, keress vissza párat...

Egyébként én az elején belöktem még a zárójelentésem (combtörés miatt szegeltek), semmit nem fordítgattam, plusz igazolást se kértem sehonnan, gondoltam a latin szövegből kiderül, ami fontos.

Volt már, hogy besípoltam, de szerintem nem is emiatt, olyanlkor elkezdtem volna mondani, hogy mi van, de kb. oda se figyeltek, gyorsan végighúzták a testszkennert és már mehettem is.

Most jöttem haza Ciprusról, anyummal voltunk, aki szintén szegelt (családi hagyomány 🙃), semmi gond nem volt, el is felejtettem már, hogy ebből bármi probléma lehetne, egyikünket sem vizsgálgatták, fel sem tűnt nekik a fémünk. De a műtét óta megjártam már Korfut és Belize-t is (2 átszállás irányonként) korábban, szóval szerintem semmi okod aggódni.

2023. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekem autóbaleset miatt vannak fémek a lábamban, vállamban. Mindig velem van az orvosi papír amire levan írva, sőt a fémek jelzőszámai stb. Sokszor repültem már, de csak 1 alkalommal sípolt be, akkor is Kínai reptéren. Ők megnézték az orvosi papírt, bolintottak, jó nyaralást kívántak. Soha nem sípolt be, sosem kértekorvosi papírt. De még ma is mindig viszem magam.
2023. szept. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A titánium nem sípol be, csak a mágnesezhető fémek. Az is attól függ, hogy mennyire érzékenyre van kalibrálva a kapu. Gondolom zárójelentést tudsz felmutatni.
2023. szept. 23. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, a modern orvosi implantátumok már nem sípolnak be (kb 25 éve már csak ilyet használnak). MR vizsgálatot már lehet ezekkel csinálni. Ha valakinek régi lenne és besípol, akkor sincs semmi, kézi szkennerrel átvizsgálják és mehet tovább, még orvosi papír sem kell feltétlen.
2023. szept. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"Ide orvosi papír nem kell, a tények magukért beszélnek."
2023. szept. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

En csak azt tudom, nincsenek bennem femek, szinte mindig becsipogok, pedig a melltartoim is atlagosak. A legreszletesebb vizsgalat is gyors es nem megalazo, marmint nem vetkozos.

Tudom, orvosi papirt vinni, stb.

2023. szept. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 winR ***** válasza:
Nekem van, soha nem szólalt meg semmi miatta, pedig USA-ban voltam többször is, különböző reptereken, többször szkenneltek is, de semmi. Nem kell aggódni.
2023. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 BeefEater ***** válasza:

Nekem is van fém implantátumom, nem hordok semmilyen papírt és még egyszer sem jelzett rá semmi.

Ha jelezne, akkor meg csinálnának egy ruházat átvizsgálást és mehetnék tovább (fals pozitív jelzés miatt ilyen már többször volt, de sosem az implantátum környékére jelzett).

2023. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 Nem feltétlen fals pozitív jelzés, véletlenszerűen, illetve bizonyos utasszámonként is besípol.
2023. szept. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 BeefEater ***** válasza:
#9 Dehogynem fals pozitív volt. A testszkenner kijelzőjén láttam, hogy hova jelzett be. Hát, nem arra a részre, ahol a fém volt, vagy igazából bármi egyéb.
2023. szept. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!