Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi az oka, hogy a repülőt...

Mi az oka, hogy a repülőt elölről hátrafelé töltik meg emberekkel?

Figyelt kérdés
Többször gondolkodtam már ezen, mert logikát nem látok benne. De tegnap ezért késett a gépem több mint fél órát, mert így szállították be az embereket, tehát aki elöl ült, azt engedték be először, így ők ugye megálltak a gép elejében pakolászni, tötymörögni, és amíg nem végeztek, és ültek le a helyükre, addig senki más nem tudott beszállni, a gépen kívül torlódott a nagy sor. Ha fordítva csinálnák, tehát a hátul ülőket engednék be először, ők teljesen hátramennének, és ott pakolnának, így folyamatosan tudnának a többiek is beszállni, és a gép tudna hátulról előre töltődni folyamatosan. Valami oka biztosan van, hiszen ezt a repülés szervezők is tudják, hogy probléma, mégis ez a dolgok menete. Csak nem tudok rájönni, hogy mi lehet ez.
2023. szept. 30. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Semmi. Kb húsz alkalommal repültem már, az egyetlen szervezési elem annyi volt, amikor nagy géppel mentünk hogy kétfelé szedték a csoportot első és hátsó ajtós beszállásra. Értelemszerűen aszerint hogy a gép elejére vagy hátuljára szólt az ülésed. De egyébként ezt sem ellenőrizte senki, csak a beszállókártyán volt rajta.

Olyan meg pláne nem volt hogy egyesével, ülés szerint szállítsák be az embereket.

2023. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem egyesével gondoltam nyilván. Csoportok szerint szállítottak be tegnap is. Először a priority, de ez oké, ők voltak kb. 3-4-en. De utána az egyes csoport, kettes, hármas, és így tovább. Holott az 5-öst kellett volna először beengedni, mert ők azok akik teljesen hátul ültek.
2023. szept. 30. 15:33
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem így csinálják, mikor így lenne logikus.
2023. szept. 30. 15:35
 4/13 anonim válasza:

[link]


Van erről egy híres videó, ami elmagyarázza. 2 éve láttam, de valami olyasmit mond, hogy ez ilyen tudatos psy-op, és valójában az is hatékonyabb ennél, ha hagyod, hogy az emberek maguk foglalják el a helyüket.

2023. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Csoportok szerint szállítottak be tegnap is. "


A csoportok nem ulesrend alapján vannak, hanem jegy kategória alapján. Pl én mindig a 16. sorban ülök. Ha van feladando poggyászom más kategóriába kerülök, mint amikor nincs.

2023. szept. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ. Utas hídon 1v2, lépcsőn 1v2 szállít e be. Szekciónként vagy hely típusonként szállít e be. Ha súlypont érzékeny a géptípus, akkor nem szerencsés ráereszteni az utas hordát a gép hátuljára, úgy hogy pl az 1es vagy 2es raktérben még nincs terhelés, mert sggre ül a repülő.
2023. szept. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Arról beszélek, amikor 5 csoportra vannak osztva az utasok. Priority száll be elsőként, utána az 1,2,3,4,5 sorban, a gép elejétől a vége felé haladva. Ez 5 egyforma méretű csoport, tehát egy csoport a gép egy ötödét foglalja el. Már a jegyre rá van nyomtatva, ki melyik csoportban van, az ülőhelye szerint nyilván, és már a beszállításkor is 5 sorban kell állni. Én ezzel a beszállítási móddal találkoztam legtöbbször az útjaim során, de ennyire még sosem fajult el, fél órát szántak a beszállásra, végül fél órával később tudtunk elindulni, tehát 1 óra alatt sikerült mindenkit beszállítani. Szerintem ez teljesen értelmetlen így.
2023. szept. 30. 20:51
 8/13 anonim ***** válasza:
Melyik légitársaság volt ez, és milyen gép típus?
2023. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Austrian airlines, a gép típusáról fogalmam sincs. Kétszer három szék volt, tehát a jobb, és a bal oldalon is 3. Kb. 30 sor volt, tehát kb. 180 ember. Odafelé úton nem volt ez, hanem érkezési sorrendben lehetett beszállni a gépbe, és kb. 10 perc alatt mindenki a helyén volt.
2023. szept. 30. 21:28
 10/13 A kérdező kommentje:

Kinyomoztam, ilyen volt a gép:


[link]

2023. szept. 30. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!