Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpárom (Kross Hexagon...

A kerékpárom (Kross Hexagon 3.0). Teljesen gyári, semmi változtatás. A probléma az, hogy amikor hátrafelé tekerem, vagy abbahagyom a tekerést, akkor nem "kattog", nem hallatszódik, hogy csinálna mást is. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Barátaimnak (az ő biciklijükkel) hangos, rendesen működik, ha tekerik hátra. Csak akkor hallani, hogy "kattog", ha nagyon csendes helyen vagyok, ahol nincsenek autók. Valamint, ha tekerem hátrafelé, akkor az első lánctányér mintha így egyet kettőt kattanna. És ezt nem úgí értem, mintha a racsni kattogna rendesen (mint ahogy nekem nem), hanem ilyen renderenellesen kattanna, amikor egy bizonyos ponthoz elér.

2023. máj. 14. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Kattanás elöl: hiba a középcsapágyban (nem tudom, milyen típus) vagy a lánc megszorult egy ponton.


Nem kattog a szabadonfutó: vannak csemdesebb fajták. Vagy belement a sós hólé vagy kosz, és hamarosan megnyekken a kilincsmű.

2023. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden racsni hangos. Nekem volt olyan bicajom, amin csengő helyett használtam a hátratekerést, a mostanin meg így semmi hangja nincs. Egyébként mindkettő régi, 1x6 sebességes (volt)
2023. máj. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha cserélek egy agyat akkor hangosabb lehet? (nyilván nem fogok csak érdekel)
2023. máj. 14. 16:40
 4/6 Alex Fly ***** válasza:
@3: attól függ. Ha egy Industry9 vagy Chris King agyra cseréled, az felér egy csendháborítással. Ha egy silent clutch-os agyra, akkor teljesen csendben marad...
2023. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az legyen a legkisebb gondod, hogy nem kattog a racsni
2023. máj. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, elázott esőben, ki lett pucolva, újra lett kenve valószínűleg másfajta zsírral, azóta szinte néma. De teszi a dolgát, nincs baj vele.
2023. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!