Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Segítség a reklamációs papír...

Segítség a reklamációs papír kitöltésben?

Figyelt kérdés

Tehát röviden: pár nappal a hazautazás előtt emailben tájékoztattak arról, hogy fél nappal előbb kell hazajönni. Ez ahogy utánanéztem járattörlésnek minősül az esetünkben. De nem is ez a lényeg: a kérdés a következő: “were you offered the choice between a refund OR re-routing to your final destination?”

Refund egyértelműen nem lett felajánlva, de a 2. Ilyen esetben? Felajánlani nem ajánlottak szerintem semmit, ahogy olvastam neten ez arra vonatkozik hogy ha pl törlik a járatod mikor ott vagy és akkor felajánlanak egy full másik gépet hogy odajuss a célországba. De itt ugye nem ez történt csak sokkal előrébb rakták át a gépet és pár nappal előbb szóltak csak egy emailben, az utazasi iroda kuldte hogy “atraktuk xy idopontra a hazautat”.

Szerintetek erre mi a valasz?


A másik: ha nem kaptam fizikalis jegyet csak emailes ertesitest az utazasi irodatol hogy ott majd odaadjak a beszallokartyat (igy is tortent, az utlevel felmutatasaval odaadtak), de azt ugye eltepik es csak egy kis fecnivel szallsz fel a gepre. Azon nincs rajta a jaratszam, de nekem az is kellene. Szerintetek ilyenkor az utazasi iroda meg tudja mondani? Ugye ok vettek a repjegyet, nekik gondolom meg kell legyen..


2023. okt. 4. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy én látom ez re-routing your final destination. Ez Nem konkrétan azt jelenti, hogy mas irányba mentél, hanem más időpontot kaptál.


A járatszámnak ott kellene lennie az emailbe ahol konkretizálják pontosan mikor indul a gépet

2023. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs miert miért reklamálni, ez "re-routing your final destination". Elfogadtad, ennyi.
2023. okt. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De van, ha 2 hettel elotte szoltak volna akkor nem lenne. Az elindulas belecsuszott, igy azert nem jar semmi, a hazaut pont nem, szoval arra jar elvileg. Szoval osszessegeben arra ir 400 eurot/fo (mas informaciok is beleszamitanak a meghatarozasba nem csak a valtoztatas-kozlesenek ideje egyebkent), beszeltem mar valami BP-i szekhelyu utazasi ugyekkel foglalkozo nemtudommivel (:D) is, valami allami intezmeny, ok kuldtek el egy EU-s nyomtatvanyt amit ugye ki kellett tolteni. Egyebeknt nem felajanlottak a masik utat, hanem toroltek a jaratot es kozoltek hogy X idovel hamarabb indul. Utananeztem, covid ota ez teljesen megszokott lett sajnos, azt mondta az utazasi iroda oruljek hogy nem vitt el egy full masik orszagba szo nelkul, hogy onnan vigyen az eredeti helyre atszallassal/varakozassal, mostanaban rengeteg ilyen is elofordul, inkabb kifizetik azt a par karteritest de vonjak ossze a jaratokat. Most is ez tortent, a mienk torolve lett, es ossze lett vonva egy masik jarattal, de ez is utolag derult ki, semmifele indoklas nem volt, csak jott egy email hogy valtozas: ekkor meg ekkor van az uj idopont. Egyebkent eleg kaotikus allapotok vannak, ismerosomeknek iden elvittek tovabb a cssomagjaikat, leszalltak, vartak es nem jott, mire kiderult sok ido utan hogy tovabbvitte a gep, es majd ugy kuldik mindenki utan par napon belul, sietni kellett na, ryanair:D
2023. okt. 5. 07:44
 4/5 anonim ***** válasza:

"Egyebeknt nem felajanlottak a masik utat, hanem toroltek a jaratot es kozoltek hogy X idovel hamarabb indul"


Nézd, magyarazhatod ahogy akarod, de ha elmentel azzal a géppel, akkor nincs miről beszélni, nem jár semmi

2023. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te keversz valamit. Ez úgy látom, egy utazási iroda szervezte charter járat volt. Az EU kártérítési szabályai a menetrendszerinti járatokra vonatkoznak. Ez nem az a repülés amikor veszel egy jegyet magadnak oda-vissza Lambadába. Itt neked az utazási irodával lehet vitád, de valószínűleg már a foglaláskor aláírattak veled olyan papírt amiben ez a lehetőség benne volt. Jogviszony az utazási iroda és a légitársaság, valamint az utazási iroda és te közötted volt. Te és a légitársaság között nincs jogi kapcsolat.
2023. okt. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!