Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Last minute repulojegyek?

Last minute repulojegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemregiben repultem Manchesterbe es aranylag jol elbeszelgettem egy novel a repulouton. Azt mondta (mar masoktol is hallottam egyebkent), hogy az utolso utani pillanatban nagyon olcso repulojegyeket lehet kifogni. Az ota nezegettem, de nekem ugy tunik, hogy ahogy kozeledik a jarat indulas, egyre csak dragabbak. Valaki ismer legitatsasagokat/weboldalakat, ahol uborkaszezonban valoban negyedaron vannak az el nem adott repjegyek 4-5 oraval jarat indulast megelozoen? Koszi

2023. okt. 31. 05:21
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Lehet kifogni nagyon olcsó last minute jegyeket, nem pedig minden last minute olcsó.


Én pl Angliába repültem már így, asszem 8 ezer forint körül volt oda vissza.

2023. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Lehet kifogni de megéri? Európán belül 30-40-ért simán repülhetsz most oké hogy 20 ezer last minute vagy 10, de találsz szállast is olcsón? Mert ha nem ott többszörösét kifizezed mint amit a repjegyen megspórolsz ahhoz képest ha időben foglalsz. Egy európai utazasban soha nem a repjegy a legdrágább tétel.
2023. okt. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Általánosságban nem létezik ilyesmi, ostobaságot beszélt a nő. Nincs titkos weboldal, a légitársaságok saját oldalai vannak, amiken már te is megbizonyosodtál arról, hogy csak nagyon ad hoc jelleggel történnek drasztikus leárazások teljesen random járatokra.


Ha olcsón akarsz repülni, akkor ott a Google Flights és a Skyscanner 'Anywhere' funkciója. Már a Wizz, Ryan oldala is kínál hasonlót.

2023. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Kérdés, hogy neki mi volt a nagyon olcsó.


Nekem amúgy az a fapadosokkal a tapasztalatom, hogy kb. 2 héttel előtte a legolcsóbb. De erre sem lehet mérget venni.

2023. okt. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4

Mivel a fapadosoknál (is) egy algoritmus szabályozza az árakat az üres helyek meg a járat népszerűsége fényében így agyhalott dolog azt mondani hogy ekkor vagy akkor a legolcsóbb. Bármikor lehet olcsó amikor êpp nem veszik annyira a jegyeket a gép meg még üres.

2023. okt. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ugy volt vele o is, ahogy en Barcelonaval: o csalad miatt repul Manchester es BP kozott, szallasa ebbol kifolyolag van. Nekem parkapcsolat szempontjabol szukseges a repulgetes, igy aranylag fontos az ara is. A sok +-20 ezer osszeadodik pikkpakk nagyobb osszegge
2023. okt. 31. 17:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták: nincs egy tuti recept, hogy mikor a legolcsóbb. A rendszer automatikusan áraz. Ha sok a hely és kevés a foglalás, lejjebb viszi az árat, hogy jobban teljen. Ha elkezdenek többen foglalni, akkor emeli az árat, mert magától is fogy a jegy.

A rendszer arra optimalizál, hogy meg is teljen a gép, mert nekik az üres szék a legnagyobb ráfizetés. Viszont azt sem akarják, hogy túl olcsón keljenek el a jegyek, ezért a céljuk minél drágábban eladni minél több jegyet.

Ráadásul az árazó rendszer azt is látja akar több évre visszamenőleg, hogy milyen tempóval teltek meg az adott járatra a helyek. Ebből látja, hogy a szokásos trendhez képest jobban/rosszabbul telik a gép, ez is segít nekik. Persze nem láthatja előre, hogy Pistike osztálya épp oda megy most kirándulni, vagy valakire pont most jön rá a mehetnék, de a statisztika sokat segít nekik.


Érdemes folyamatosan figyelni, hogy az adott útvonalon mikori járatra mikor mennyiért találsz jegyet (akár vezetni is magadnak valamilyen táblázatban, hogy jobban kirajzolódjon számodra a trend). Így látni fogod, hogy az adott légitársaság azon a járaton milyen szélsőértékek között mozog, mennyivel a járat indulása előtt vannak mélyebb pontok, mi számít azon a viszonylaton átlagosnak és olcsónak.


Konkrétan jó árakat csak így fogsz találni. Mindenki más csak ugyanilyen általánosságokat tud mondani.


Az lehetséges még, hogy egyes oldalakon találsz téves áron rendkívül jó ajánlatokat, de ha azt megírják sokak által olvasott helyeken, akkor egyrészt a társaság felfigyel és javítani fogja a hibás árat (sőt akár érvénytelenítik is a jegyet, amit megveszel hibás áron), meg amelyik ajánlatokat sokan olvassak ilyen oldalakon, azok a kedvező ajánlatok hamar elfogynak, mert az automatikus árazó rendszer érzékeli a megnövekedett érdeklődést és felviszi az árakat, hogy a sok érdeklődő minél magasabb áron vigye a jegyeket.

2023. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet néha szerencséd, de olyan titkos módszer, weboldal, hogy itt és ekkor garantáltan olcsó jegyet kapsz, olyan nincs. Nem tudom a fapadosok is csinálják-e, de a legacyk azt is figyelik, hogy egy IP-ről, vagy egy böngészőből többször rákeresnek egy útvonalra akkor az algoritmus elkezdi emelni az árat
2023. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!