Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Olcsó repülőjegy keresés, hogyan?

Olcsó repülőjegy keresés, hogyan?

Figyelt kérdés

Egy volt munkatársam nagyon nagy mestere volt ennek, olcsón ki tudott keresni repjegyeket. Dél-Afrikába fillérekből talált, igaz Londonból, s még csak nem is fapados mert a KLM járatával. De a Fülöp szigetekre is, Dubaiból rettenetesen olcsón kihozta a repjegyet. S még 40 dollárért talált Bangkok-Tokyo repjegyet, én pl. ezt akárhogy kerestem, 300 dollár alatt nem találtam.

Nem tudom hogyan csinálta. De sokan vannak, akik értenek ehhez, pl. itt a gyakorin is többször olvastam már. De nem tudom hogyan csinálják, milyen paraméterekkel keresnek. Azt tudom, hogy legalább 3 hónappal előtte le kell foglalni, de én akkor sem találok annyira olcsón. Pedig több oldalon nézegettem skyscanner, kiwi, skiplagged, pelikan, de mind több százezerért hozza csak ki, pl. egy távolabbi úticélt.

Valaki tud valami ötletet?



nov. 18. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak úgy működik, ha nincs konkrét hely és időpont az utazásra. A tényleg olcsó jegyeket így lehet kifogni. Ha te például júliusban szeretnél menni Krétára, akkor felejtsd el.
nov. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy innen Budapestről mit csinálnál egy olcsó Bangkok-Tokyo repjeggyel:)


Európában nagyjából bárhova el lehet jutni 20ezer forintból, ha rugalmas vagy a célország és/vagy a dátum vonatkozásában. Tel Aviv ugyanúgy 20 ezer. Egyiptom már 30.


A skyscanner-en, kiwi-n, kayak-on is lehet úgy keresni hogy nem adod meg hová és/vagy mikor szeretnél menni.


Annyiban pedig árnyalnám a képet, az "olcsó húsnak híg a leve" analógiájára, hogy ezeknek az irreálisan olcsó repjegyeknek általában van hátulütője. Van egy barátom, aki megjárta Costa Ricát oda-vissza kb. 90 ezer forintból. Igen ám, csak az út 47(!) óráig tartott, vagy 5 átszállással, és 5-10 órás várakozásokkal. Magyarul olyan gépekkel és útvonalon ment, olyan feltételek mellett, amire az emberek 99%-a amúgy sem hajlandó, tehát ilyen megközelítésből érthető, hogy miért volt olcsó összességében a jegy. Máshogy fizette meg az árát.

nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy van ahogy a #2 írja. Egyrészt az ismerősöd nem fejtette ki a valóság minden részletét, csak az árat emelte ki. Ha kifejti, az emberek 99%-a azt mondaná, hogy kösz nem, így nem.

Eleve, olyan nincs, hogy bármi a valódi piaci értékénel olcsóbb lenne. Ahogy ingyen ebéd sincs, úgy olcsó repülőjegy sincs. Az ingyen ebédért is fizet valaki, csak nem az aki megeszi.

Az ún. olcsó costa ricai repjegy úgy néz ki, hogy fizetsz az időddel, a fáradsággal és a kockázattal.

Ilyen lehetőségeket a kiwin találhatsz, de tudnod kell, hogy mit bírsz fizikailag és anyagilag. Ha fiatal, erős vagy és a kövön vagy a parkban is elalszol, ha JÓL tudsz angolul, ha nem zavar, hogy egy egzotikus országban a security úgy ébreszt, hogy előbb belerúg a lábadba, utána kommunikál, ha lekésed a géped, (mert simán előfordulhat) lesz pénzed ott a helyszínen újat vásárolni, (különben ott ragadsz), mindig lesz olyan telefonod amin van net, ha már nem vagy kezdő repülő, tehát túl vagy a "nyolcszor repültem már fapadossal" korszakon, akkor meg lehet próbálni. 20 évesen az ember sok mindent kibír. Csak tudd, hogy mibe mész bele. Ne az árat nézd egyedül. Persze köthetsz kiwi biztosítást, de akkor majdnem ott vagy ahol a part szakad. A kiwi tervez neked ilyen utakat, de mivel ezek nem egy foglalásban lesznek, ezért komoly layovereket kell betenniük, hogy ne maradj le a csatlakozásról. Ezt például tudod, hogy mit jelent? Hogy amikor azt mondja "saját szervezésű" átszállás, az mit jelent? Mert hogy a klasszikus fapadosoknál olyan fogalom, hogy átszállás nincs is.

Tisztában vagy a légiközlekedés általános működési modelljeivel, hogy értsd mi miért történik?

Mert ez nem úgy működik mint a busz vagy a vonat.

Nem tudom, kezdőknek nagy rátartással ajánlanám csak. Ha viszont ügyes vagy, van időd napokig utazni és van jelentős biztonsági tartalékod bankkártyán, ráadásul szerencséd is lesz, akkor összejöhetnek jól is a dolgok.

nov. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem több átszállásos. A volt munkatársam azt mondta, hogy ő 200 ezernél többet nem fizetne egy utazásért összesen. Ez tavaly volt.

S ezt nem akartam neki elhinni, hogy szerinte bárhova el lehet jutni ennyiből.

S kikeresett, azt hiszem talán a skyscanneren találta, egy London-CapeTown repjegyet, de valami pofátlanul olcsón, s közvetlen járat volt, arra emlékszem, hogy a KLM légitársaság járata volt.

S akkor mondta, hogy na milyet keressen még? Talált egy Dubai-Manilia járatot, szintén nagyon olcsón, a Cebu Pacific járatán.

Utána hittem el neki, hogy tényleg ki lehet hozni 200-ból egy akár távoli utat is.

S akkor mutatott ilyen Bangkok-Tokyo útvonalon oda-vissza jegyet 40 dollárért. Az meg talán az Air Asia vagy a Dragon Air járata volt.

S nem tudom, ezt hogyan csinálta ezt a keresést.

nov. 19. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Air Asia fapados társaság, elképzelhető, hogy éppen kiad egy jegyet olcsón. De az a jegy nem akkorra szól amikor te akarsz menni, hanem amikor van, akkor mész. Az emberek többsége nem így utazik. És különben is előbb el kell jutnod Bangkokba.

Az, hogy a Skyscanneren mit keres ki a haverod, irreleváns. Szeretném én látni azt a foglalást, pillanatokon belül kiderülne a csúfság ami a részletekben rejlik. Nincs benne ez, nincs benne az, de még majd ez a pluszköltség lesz.

Amely részletekről megint csak nem esik szó. Ilyen "jegyeket" lehet találni a különböző közvetítőknél, de amikor befoglalnál a légitarsaság oldalán, már nem annyiba fog kerülni, majd meglátod. Mert ugye tudod, hogy ha nem akarsz váratlan szívásokba futni akkor a légitársaság oldalán veszed a jegyed?

Velem történt idén év elején. Chicagoba mentem Lufthansával. Álltam a check-in pultnál a csomagommal, előttem egy amerikai fazon aki Dan Franciscóba ment. Volna. Akaratomon kívül hallottam mindent. Látszott, hogy valami nincs rendben, az ügyintéző és az utas is egyre idegesebb. Odahívják a supervisort, az is vajarja a fejét. Uram, nincs bent a foglalása a rendszerben. Hol vette a jegyét? Ilyen meg ilyen közvetítőnél. Ja, akkor legyen szíves felhívni őket, hogy mit csináltak a foglalásával!

Na ez volt reggel 4 óra 50 perckor, 6 ora után nem sokkal indult a frankfurti gép. Szerinted fönn volt a gépen az úr? Hát nem volt fenn. És ezt nekem nem mesélte a munkatársam barátjának a volt szerelmének az osztályfőnöke, hanem az orrom előtt történt. Tetszik már érteni, hogy nem az a lényeg, hogy egy algoritmus milyen beetető árakat mutat neked a böngésződben, hanem, hogy mi lesz a valós végeredmény. Mit tudsz abból valójában megvalósítani.

Egyébként én a helyedben Ázsia felé indulnék, valahogy elfapadosoznék addig, amíg elérhetővé válnak az ázsiai fapadosok amik lehetnek olcsók.

De továbbra is azt mondom, hogy nincs ingyen ebéd így vagy úgy de fizetsz azért amit megeszel.

nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Egész Ázsia cenzúrázott.
nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Ez mit jelent?
nov. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyi a feltétel, akkor könnyen lehetséges olcsó jegyet találni némi rutinnal és fantáziával. Ám ha a London-CapeTown repjegyet pofátlanul olcsónak találtad, miért nem csaptál le rá, ha már megtalálták neked. Hagyva csapot papot, nosza ki Londonba, aztán Dél Afrikába.


Minél több feltételed van, a jegy annál drágább. A repülőtársaságok stratégiája egyszerű. Minél nagyobb profit. Ha egy jegyre többször rákeresel, hamarosan akár dupla árért kínálják. Ha valahová éppen nem mennek és a holnapi gép félig telt, fogsz kapni rá olcsón jegyet. Kérdés, szükséged van-e rá.

Én például mos találtam egy olyan jegyet, ahová menni akartam, minden más légitársaság lehetetlen időpontokra, minimum kétszeres utazási idővel, macerásan, legalább háromszor annyiért kínálta. A találat nem véletlen volt, átgondoltam, néhány próba után módszeresen keresve, negyed óra múlva foglaltam. Máskor meg nem sikerült, túl sokan akartak pont akkor oda menni. Az pedig, hogy valami dráge-e, elég relatív dolog.

nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!