Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Általában mennyi időbe telik...

Általában mennyi időbe telik az önálló teljes átszállás, vagyis amikor a nagy poggyászt fel kell venni és újra feladni? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés

Budapest-Katmandu útvonalon 2 átszállás lenne (Riyád és Delhi), de Riyádig Wizz Air, utána Indian Air, és ott külön fel kell venni a nagyobb feladott poggyászt és újból feladni, erre lenne elvileg 4 óra 15 perc ha nem késik a gép és más rendkívüli nincs, szerintetek elég lenne (plusz tranzit vízum, de azt igényeltem online plusz útlevél kezelés). Csak kicsit aggódom, hogy a szaudiak nem túl gyorsak plusz a Wizz Air-ről is hallottam sokszor késéseket.

Valakinek hasonló tapasztalata? Előre is köszönöm.



ápr. 29. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van elég lesz, de a Wizz-ben én sem bíznék. Ha reggeli a járat, akkor talán nem fog késni. Átszállás esetén ezért is kell egyben venni a jegyet, hogy ne a te károd legyen, ha lekésed a csatlakozást.
ápr. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem reggel indul sajnos, csak dél körül.

Igen, egyben veszem a jegyet és az online check in-t is előre megcsinálom.

Ahogy olvastam, a Kiwi-nél lehet garanciális biztosítást kötni, ha nem a saját hibámból késem le a "csatlakozó" járatot, akkor foglalnak egy hasonló jegyet a következő gépre azon az útvonalon (elvileg)..

ápr. 29. 15:43
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Nekem Mexikóvárosban az oda menő gép késése miatt volt bő 1 órám átszállni, felvenni és újra feladni a bőröndömet. Én futva épphogy elértem a gépet, a bőröndöm nem (amúgy másnap délelőtt kihozták). 4 óra 15 perc szerintem elég kell, hogy legyen, még ha mondjuk 1 órát késik a Wizzair gép, akkor is.
ápr. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tehát nem egyben veszed a jegyed. Akkor vennéd egyben, ha EGY légitársaságnál vennél EGY darab Budapest-Katmandu jegyet. Az utad második szakaszára veszed egyben a jegyet, az Indian Air légitársaságnál, ahol veszel EGY Ryad-Katmandu jegyet. Az, hogy Delhin keresztül visznek, ahol át kell szállnod, az már mellékkörülmény. Ők viszik át a feladott csomagodat a másik gépre Delhiben, a te dolgod csak annyi, hogy időben átérj.

A necces dolog itt a Wizz és az Indian közötti kapcsolat Ryadban, ami nem átszállás, mert a két légitársaságnak fogalma sincs, hogy te honnan jössz és hová mész tovább. Rendre csak az egyik tényezőt ismerik.

Ha nincs nagy késésben a Wizz, akkor ennyi idő bőven elegendő lesz.

A kiwi biztosítása létezik, de saját tapasztalatom nincs velük. Azt én is csak olvastam, hogy akkor viszont már nem annyival olcsóbb, hogy megérje és azt is, hogy probléma esetén nem zökkenőmentes a kapcsokatfelvétel velük.

Nem lehetne összehasonlítani, hogy a kiwis biztosítással hogyan hasonul mondjuk egy Bécs-Katmandu legacy társaság jegyárával?

Vagy esetleg egy ejszaka Ryadban? Még mindig olcsóbb, mint elveszteni az egész Indian Air jegyet? Persze ha meg pontos lesz a Wizzair, akkor meg feleslegesen dobtunk ki egy szobaárat.

máj. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!