Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Volt már olyan, hogy valakit...

Volt már olyan, hogy valakit ingyen upgradeotek business classra?

Figyelt kérdés
Kicsit hihetetlen számomra, egyik ismerősöm ezzel vágott fel a múltkor, hogy szülinapja körül utazott azt hiszem Turkish Airlinesszal, és az economy jeggyel utazhatott a businessen...

nov. 21. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, engem a finnair. Mi ezen a hihetetlen?
nov. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert nem értem a miértjét.
nov. 21. 19:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Engem ketszer. Egyszer Isztambulba pont, de inkabb Swissair volt. A ferjemmel egymas melle foglaltunk jegyet, valami hiba miatt kulon tudtak volna minket ultetni. Es akkor egymassal beszeltek a legikiserok, vegul business classra ultettek.

Speciel nem ereztem magam fantasztikusan kivaltsagosnak azert, mert allandoan kerdeztek, mit ennek, innek. Szoval igen, de hacsak nem nagyobb, kenyelmesebb hely hosszu uton, en nem ereznem magam tole jobban. Talan csak a VIP lounge kivetel, mikor tomegnyomor helyett beulhetsz a repteren.

nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, es meg egyszer British Airways-zel veletleednul vagy nem tudom, miert. Eredetileg tovabb maradtam volna, de hirtelen vissza kellett mennem, a ferjem foglalt egy keso esti jaratot. Tuti, hogy nem business-re. Es nem fejtettek ki, miert, odakisertek, kiszolgaltak, es mai napig nem tudom, miert repultem akkor ugy.
nov. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Velem előfordult már. Túlfoglalták a gépet, amikor becsekkoltam stand by státusba kerültem. A check in végén kiderült, hogy a business class on van még hely, ezért adtak oda beszállókártyát.

Ez csak egy Budapest - London járat volt, szóval nem volt nagy truváj.

British airways

nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még a megboldogult MALÉV idején azért, hogy egy család egymás mellé ülhessen, engem átültettek az első osztályra.
nov. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kontinensen belül amúgy nem egy nagy ügy a business, nagyobb a lábtér, meg valamivel jobb kaját adnakm nagyobb székre ülhetsz. Interkontinentális járatokon relatíve nagy az ugrás, de meg akkor sem éri. Nekem egyszer Indonéziából Törökországba menet adtak ingyen upgrade-et, jó volt, de ha fizetnem kellett volna plusz 600k-t, akkor egy pillanatig nem mondtam volna, hogy megérte.
nov. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Körülményeken és a kísérők személyiségén múlik. Akkor már (a gépen) nincs pénzbeli következménye a cég számára, a megmaradt kaját is kidobják.


Ami az árat illeti, minden relatív. Aki bírja némi fáradság árán, annak nyilván nem éri meg. Aki enélkül nem tudna hosszú (idő)távot, annak megéri, hiszen a tét, menni vagy nem menni.

nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :) Amikor az ember a Check-in pulthoz megy feladni a poggyászt, akkor érdemes megkérdezni, hogy maradt-e ott hely? Hátha átraknak?

Mert asszem Ő ezt mondta.

Én nem megyek sehova, félek is a gépen, csak kíváncsi vagyok.

nov. 22. 16:41
 10/11 BeefEater ***** válasza:

Érdemes megkérdezni. Az ő döntésük, hogy kit upgradelnek ha van hely, de azért nem árt, ha a törzsutas programnak a tagja vagy.

Sok légitársaságnál pénzért is lehet még upgradelni csomagleadáskor, ha sok hely van, akkor sokkal olcsóbban kijöhetsz így, mintha előre megvetted volna a magasabb osztályra a jegyet.

nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!