Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Fapadossal szeretnénk utazni...

Fapadossal szeretnénk utazni a nyáron a férjemmel, mert csak velük van közvetlen járat oda, ahová szeretnénk menni. A dilemmám az, hogy elég lenne 1 db feladható poggyász, nem kellene mindkettőnknek. Hogy jöhetnék ki olcsóbban?

Figyelt kérdés

Tehát ha egyszerre veszem meg a 2 jegyet, akkor egyforma jegyet enged venni. Ha meg külön-külön veszem, akkor nem fog egymás mellé ültetni nyilván. Úgy az olcsóbb, ha mindkettőnknek veszek feladható poggyászosat, vagy ha külön foglalok és utána pénzért kiválasztom a helyet egymás mellé? Még nincs meg a nyári menetrend, így nem tudtam kipróbálni.

Mondjuk lehet amiatt is drágább lesz, hogy nem retúrt veszek, mert másik városból fogunk majd hazajönni a tervek szerint.



jan. 4. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

1. Nekem simán engedett kettőnknek egy feladott bőröndöt foglalni a Wizzair, igaz, 2019-ben volt ilyen utóljára, de most is kell lennie ilyen opciónak.

2. Ha egyszerre veszed a jegyeket, akkor sem fog egymás mellé ültetni ingyen... szóval ha nagyon nem boldogultok, akkor két telefonról is foglalhattok egyszerre külön-külön, és aztán kiválaszthatjátok az egymás melletti helyeket.

jan. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Általában normál légitársasággal szoktunk utazni, de én úgy emlékeztem, hogy nem enged csak egyformát venni, de akkor lehet tévedek. Viszont mindig egymás mellé ültetett, ha 2, ha 3 jegyet vettünk és sosem kellett külön fizetni érte.
jan. 4. 08:00
 3/8 anonim ***** válasza:

2!

Normál légitársaságnál én még sosem variáltam a csomagokkal, mindig elég volt, ami járt a jegyhez alapból, így azt nem tudom, de 2019-ben Wizzairrel mentünk Máltára késő tavasszal, mindenféle időre készültünk, így kellett egy plusz bőrönd kettőnknek, és minden probléma nélkül meg lehetett csinálni.

A normál légitársaság pedig nem ültet szét, ez tény, de a fapadosnál sokszor többe kerül az ülőhely, mint maga az út, ott érdekük, hogy ha nem fizetsz, akkor külön ültessenek, hisz jó pénzeket gombolnak majd le rólad legközelebb, ga mégis az útitársad mellé akarsz ülni.

Ha egymás mellé tenne alapból, melyik hülye fizetne a helyekért? :)

jan. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

*persze lehet szerencséd is, meg olyat is hallottam, hogy a stewardeszek segítettek az ültetgetésnél a fedélzeten, hogy mindenkinek jó legyen, de nem ez az általános, én legalábbis nem bíznék benne, mert eléggé lutri.

(Nekünk még akkor sem tudtak segíteni, mikor a KIFIZETETT helyek ellenére sem tudtunk egymás mellé ülni 🙃)

Ha nem nagy baj, ha esetleg mégsem ültök egymás mellé, akkor rápróbálhatsz.

jan. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá lehet adni csak 1 feladottat.

Csak a foglaláskor a legelső oldalon a Basic csomagot valászd, amiben nincs semmi alapból.

jan. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

csak akkor fog egymas melle ultetni, ha fizetsz erte

engedi, hogy csak az egyik utasnak adj hozza feladott poggyaszt

jan. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

3-as! Amit írtam, fapadosra írtam. Soha nem ültettek szét rajta. Utoljára, 2 éve voltunk. Tavaly Air France-szal utaztunk, ott eleve te választasz ülőhelyet, szóval nyilván egymás mellettit foglalsz.

5-ös! Köszönöm a konkrét választ, így fogom csinálni akkor!

jan. 4. 09:38
 8/8 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni, melyik fapadosnak ne lenne fenn a nyári menetrendje, de te tudod :)

Tényleg vegyél basic jegyet + add hozzá a kivánt személyhez a csomagot.

De ha elfogadsz még egy tanácsot, várjál még. Nagyon drágák a hegyek. Addig olvasgass a fapadosok árazásáról, és lesz időd gyakorolgatni a foglalást is.

jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!