Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » 6 nap 5 éjszakára elég egy...

6 nap 5 éjszakára elég egy kézipoggyász?

Figyelt kérdés
Eddig mindig vittem egy 10 kg priorityt, de az Andalúz körút lra, ahol csak túrázni fogunk nem hiszem, hogy sok minden kell. Pólók, váltás fehérneműk és jónapot. Eddig még sosem mentem csak kézipoggyásszal, mert kevésnek éreztem

jan. 6. 01:08
1 2
 1/12 anonim válasza:
89%
Arra a kézipoggyászra gondolsz, amit az ülés alá teszel? Az max egy kisebb hátizsák lehet. 6 napnyi felszerelést én nem tennék abba
jan. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Honnan tudjuk, hogy neked mi az elég?

Azt sem tudom, mit jelent neked a túrázás. Szandálban elcsattogsz a buszmegállótól egy kilátóig? Vagy magashegységben menetelsz 20-30 km-eket és sátrazol napokig?


Az sem mindegy mekkora vagy. Egy 50 kg-os nő lehet, hogy kényelmesen befér a hátizsákba, egy 2 méteres 120 kg-s férfinek az alap ruházatánál is rezeg a léc.

jan. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Először is mekkora a kézipoggyász?

A Wizzair-rel mész megint, csak Priority nélkül?

(Amikor mi nem fapadossal mentünk, a feladott bőröndöm volt akkora, mint mások kézipoggyásza, és nekik valószínűleg már egy "bálnájuk" fent pihent a gépen 😀).

Mi jártunk rövidebb nyaralásokra csak kézipoggyásszal, de szerintem 5 napos volt a leghosszabb ilyen (+nyár volt, olyankor amúgy is kevesebb ruha kell).

Ilyen esetben már az is sokat számít, hogy törölközőt kell-e vinned, és ha igen, mekkorát 😀

Szerintem az a biztos, ha nagyjából összedobálod a cuccaidat és belepróbálod a táskába.

jan. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű elég ha jól válogatod össze a ruhákat.Sok mindent helyben szoktam megvenni pár póló pl.papucs nem nagy összeg.
jan. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak úgy szokott elég lenni, hogy a szálláshelyen ( airbnb lakás ) volt mosógép. ( persze kézzel is lehet mosni )

De az igényeidtől is függ. Én pl. egy egész napos túrázás , vagy városnézés után másnap már azt a szoknyát- nadrágot sem veszem fel ami akkor rajtam volt.

Ezért keresek úgy szállást, hogy megoldott legyen a mosási lehetőség.

jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem mennék túrázni csak az ingyenes kézipoggyásszal. Mondjuk ha este be akartok ülni egy normálisabb étterembe vacsorázni, akkor nem árt, ha a túrabakancson és a technikai ruházaton kívül van mit felvenned. Meg azért túra közben is koszolódik minden, jobb, ha van nálad pl tartalék póló.
jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Többször mentem egy 20 literes Decathlonos hátizsákkal nyáron éppen 6 napra, bőven elég volt. Simán lemérve pár centivel túllóg a megengedettnél, egyrészt a kutyát se érdekelte, másrészt ha le akarnák mérni, be lehet gyömöszölni a keretbe, mert puha.
jan. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyi időre tengerpartra szoktam menni nyáron hátizsákkal, amikor tényleg csak pár póló és gatya, illetve fürdőnadrág és standpapucs kell és semmi meleg ruha, de akkor is éppenhogy elférek benne.
jan. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
51%
mi svédországba mentünk ketten 1-1 hátizsákkal, még laptop is volt benne. Pulcsi, kabát, vastag nadrág rajtunk, váltás nadrág, 5 póló, fehérnemű és papucs volt a csomagban, belefértünk, nem is kellett több.
jan. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb tanács, hogy készítsd össze, miket vinnél, pakold bele a táskába és nézd meg, hogy mekkora a mérete. Nincs ennél jobb megoldás.


Ismerek olyanokat, akik 3 váltás ruhával utaznak és mosnak magukra menet közben. Bármennyi időre elég lehet - csak legyen mosási lehetőség és hajlandóság.


Az is egy lehetőség, hogy néhány réteget magadra veszel, amíg beszállsz a gépbe, utána egy összehajtható hátizsákba átpakolod, amit leveszel, így sokkal több ruhát tudsz magaddal vinni, mint ami a kis kézipoggyászba belefér. Onnantól, hogy már a gépen vagy, nem nézik, hogy mennyi poggyászod van. Egyedül a gépre szállásnál nézik a csomagokat.

jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!