Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Melyik rosszabb ha át kell...

Melyik rosszabb ha át kell szállni? vagy ha nem

Figyelt kérdés

jan. 9. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nyilván ha át kell szállni.
jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Egy rövidebb úton (nekem ez kb. 5-8 óra max.) nyilván az a legjobb, ha egyben letudod.

Ha több, akkor én szeretem, ha átszállás van, egyrészt engem stresszel a repülés, és jó egy kis időre feloldódni a földön, rendesen át tudja mozgatni a tagjait az ember (+visszahúzódik a lábdagadás...) stb.

Másrészt ha már átszállás, akkor én általában igyekszem úgy foglalni, hogy az átszállós állomáson legyen egy pár óra mászkálni, sokszor így tettünk villámlátogatást olyan helyeken, ahová amúgy valószínűleg sosem mennénk, mert annyira nem érdekel (pl. New York, Doha, Panamaváros).

A leghosszabb utam egyébként az Amszterdam-Panamaváros út volt, bőven 10 óra feletti, az már nagyon nyűgös volt, örültünk, hogy egy éjszakát eltöltöttünk a felhőkarcoló-negyedben, fillérekért béreltünk egy 4* lakosztályt, sétáltunk is kicsit, és nem úgy érkeztünk a célállomásra, hogy csak a repülőn végigszenvedett pár óra alvás volt mögöttünk.

De tudom, hogy ez mindenkinek egyéni, van, aki egyáltalán nem szeret időt pazarolni, ha nem muszáj.

jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem olyan egyszerű válogatni.

Az európai fapadosoknál ugye eleve nincs olyan, hogy átszállás és távolsági repülést nem végeznek. A transzkontinentális távolsági repülés az ún. legacy (hagyományos) légitársaságok működési modelljébe tartozik de ők meg úgy működnek, hogy először elvisznek ráhordó járataikkal a központi repterükre (HUB) és onnan visznek tovább a szélestörzsű gépeikkel a világ másik végébe. Dubaj vagy Kanári szigetek nem a világ másik vége, keskenytörzsűekkel még simán letudhatók.

Ha valamelyik központi reptérről tudsz indulni, mert ott laksz, vagy autóval ésszerű távolságon belül vagy, akkor tudsz átszállás nélkül is menni egy csomó helyre. Néha nekünk is van lehetőségünk átszállás nélkül utazni, pl. Covid előtt volt a LOT-nak Ferihegyről közvetlen járata New Yorkba, talán Szöulba is, de most asszem nincs. Én Bécsből utazom az esetek 2/3-ában, az Austriannak vannak direkt járatai néhány desztinációra, pl. Chicago, New York, Bangkok, de csak akkor, ha Bécs számodra elérhető.

Szóval az átszállás nélkül nekünk sokszor esélytelen választás

jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nem szeretem az átszállásokat. Felesleges nyűgnek tartom.
jan. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Na most ez olyan, hogy ha szereted, ha nem, ha menni kell akkor menni kell. És ha nincs direkt jarat, akkor nincs.

Nem mindenki nyaralni jár repülővel ugyanis. Például én a jövő héten megyek Dallasba, de nem azért, mert imádok Januárban Dallasban időt tölteni. Még az is elővan írva, hogy melyik légitátsasággal kell mennem. Ami érdekes és nem gondoltam volna: Bécsből csak két átszállással lehet megoldani, Pestről megy eggyel is. Ilyet se éltem még. Tetszettem volna Párizsban sátrat verni...

jan. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!